kartografisch tijdschrift kartografisch tijdschrift kartografisch tijdschrift kartografisch tijdschrift kartografisch tijdschrift KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 2OO3-XXIX-3 197511 1979 V i Kartografisch Tijdschrift 1975-1978 Kartografisch Tijdschrift 1979-1982 andere helft is gevuld met methodologische onderwerpen, vi- suele waarneming, kaart en atlasredactie, en documentatie. Ook organisatorisch is de tijd rijp voor iets nieuws. De karto- grafenwereld heeft zieh zover ontplooid dat een zelfstandige vereniging, met een volledig eigen tijdschrift binnen handbe- reik komt. Op 31 januari 1974 vindt te Amsterdam de oprichtingsvergade- ring van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie (nvk) plaats. Daarover schreef ik in de eerste aflevering van het nieuwe Kartografisch Tijdschrift: "In de van hem voorzitter Piket) be- kende allegorische stijl schetste de voorzitter het groeiproces van de kartografie en het kartografische verenigingsleven sinds 1958" [Geudeke, 1975]. Hij hoopt dat de gezonde jeugdfase van de Kartografische Sectie gevolgd zal worden door een rijke bloeifase van de nvk. "Na de sluiting vertrok bijna iedereen met het te- vreden gevoel nu lid te zijn van een eigen vereniging." Dat 'bijna iedereen' was een persoonlijke noot. Hoewel groot voorstander van de eigen identiteit ging mij - als geograaf- de scheiding ter harte. Samen met mijn mede-subredactielid Or- meling schreven we een afscheidswoord in het Geografisch Tijdschrift (de opvolger van het Tijdschrift van het KNAG). We vonden dat de eerdere inbedding in dat tijdschrift van grote betekenis was geweest. Heiaas was de bedoeling van tweerich- tingsverkeer niet zo uit de verf gekomen. Vele onderwerpen uit de kartografie bleken bij lezersonderzoeken door geografen niet als nuttig te zijn herkend. Wij betreurden vooral de los- koppeling van de aardrijkskunde-leraren, bij uitstek de opvoe- ders tot het gebruik van kaart en atlas. Overigens is een poging om de band met de KNAG-tijdschriften te bewaren vrij spoedig uitgedoofd. Een nieuwe bemanning De eerste stap van de nieuwe vereniging was het geven van groen licht voor een eigen Kartografisch Tijdschrift. De redactie werd gevormd uit de beide oude redacties Ormeling Geude ke en Karssen Ras Verroen, aangevuld met Sijmons als nieuweling. leder kreeg zijn taak en bleek daarvoor ook goed toegerust. In het redactionele Kennismaken in aflevering 1 noemt de redactie zieh beslist geen optelsom, maar presenteert zij zieh als een nieuwe eenheid [Kartografisch Tijdschrift, 1975]. Kartografisch Tijdschrift 1985-1986 Kartografisch Tijd schrift 1987-1990 1987 XI Kartografisch Tijd schrift 1990-1994 1991 XVII1 20

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 26