Drie miljoen Bosatlassen verkocht! Dit jaar is de driemiljoenste Grote Bosatlas verkocht.Ter gelegenheid daarvan verscheen I november een set met De Grote Bosatlas en De Were/d volgens De Bosatlas. De Were/d volgens De Bosatlas geeft een overzicht van veranderingen in de wereld vanaf 1877 aan de hand van authentieke Bosatlaskaarten. In de maanden november en december wordt deze unieke set aangeboden voor de speciale setprijs van 59,90. 3 miljoen Bosatlassen verkocht! uniek aanbod: De Grote Bosatlas en De Wereld volgens de Bosatlas samen met 30,- korting! De Wereld volgens De Bosatlas: 125 jaar geschiedenis in beeld De Bosatlas heeft vanaf 1877 al generaties lang bijgedragen aan het wereldbeeld van de Nederlander. ledere nieuwe editie weerspiegelt de veranderingen in de wereld, de samenleving en het onderwijs. De Wereld volgens De Bosatlas laat aan de hand van atlaskaar- ten uit 1877, 1902, 1921, 1939, 1947, 1967 en 2003 zien hoe ge- bieden zieh ontwikkelden. Ze brengen de opkomst en ondergang van het kolonialisme in kaart. We zien de Balkan veranderen en na een eeuw weer veel van zijn oude grenzen en landsnamen terugkrijgen. In zeven kaarten zien we de Duitse eenwording, de veranderende grenzen rond Elzas- Lotharingen, de opsplitsing in Oost- en West-Duitsland en de Wiedervereinigung. De kaarten brengen zo meer dan een eeuw geschiedenis in beeld. De eerste editie van dit boek verscheen in 1991. Zuiderzee i8yy (links) De kaart toont onder andere de Zuiderzee met daarin de eilanden Wieringen, Urk, Schokland en Marken. Zuiderzee 1939 (midden) De kaart toont voor het eerst de Afsluitdijk, de Wieringermeerpolder en de (geprojecteerde) Noordoostpolder. De Zuiderzee heet nu het IJselmeer (met een s). Zuiderzee 200} (rechts) De IJsselmeerpolders met uitzondering van de Wieringermeer) zijn verenigd tot een nieuwe provincie. Snelwegen doorkruisen de polders, waarin nieuwe Steden zijn opgericht. Een nieuwe dijk naar Enkhuizen, ooit hedoeld om een vijfde IJsselmeerpolder te omsluiten, begrenst nu het Markermeer en Marken. Aanbiedingsprijs: 59,90 (normale winkelprijs samen €89,90) eenmalig aanbod tot 37 december 2003 Ga naar uw boekhandel of bestel via www.bosatlas.nl Den Holddr IJsselmeer Sci .Enkliui: Ukmaar f Morl iPurmerend ßflvorwiik iARIFM. AI MFF£" APELOOORN Wolters-Noordhoff Atlasprodukties, Postbus 58, 9700 MB Groningen. 050-5226888

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 2