43 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT algemene ledenvergadering 2003 Verslag Algemene Ledenvergade ring NVK, 22 mei 2003 De Algemene Ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging voor Kartogra- fie vond plaats op donderdag 22 mei in het conferentieoord Woudschoten in Zeist. Aanwezig waren 38 leden. Bericht van verhindering is ontvangen van de le den C. van den Heuvel, R. van der Schans, C. Snabilie en K. Witteveen. Ook twee bestuursleden, penningmees- ter M.A.G. Bos en secretaris A.L. Ploos van Amstel, konden door persoonlijke omstandigheden niet aanwezig zijn. De verantwoordelijkheid voor de verslagleg- ging van de vergadering werd waargeno- men door bestuurslid J. Russchen. Opening De vergadering werd door voorzitter Bakker geopend om 10.30 uur. In zijn welkomstwoord toonde deze zieh licht teleurgesteld over de relatief geringe op- komst op deze voor de vereniging zo cruciale vergadering. Mogelijk werd de geringe opkomst mede veroorzaakt door het ongelukkigerwijs samenvallen van de vergadering met een activiteit van de werkgroep Geschiedenis van de Karto- grafie. Een speciaal welkom was er voor de heer W. Eimers die tijdens de verga dering een toelichting zou geven op de ontwikkelingen rond de totstandkoming van de nieuwe vereniging Geo-Informa- tie Nederland (gin). Ook stond de voor zitter stil bij het overlijden van het erelid professor F.J. Ormeling sr. en de heer A. Brown. Beide heren, die zowel natio naal als internationaal bijzonder veel voor de kartografie hebben betekend, werden door de vergadering een kort ogenblik in stilte herdacht. Verslag Algemene Ledenvergadering 2002 Het tweede punt op de agenda was de vaststelling van het verslag van de Alge mene Ledenvergadering 2002 zoals dit is gepubliceerd in het Kartografisch Tijd- Conferentieoord Woudschoten in Zeist. schrift 2002.XXVII.3. Omdat de vergade ring noch redactioneel noch inhoudelijk commentaar op de verslaglegging bleek te hebben, werd het verslag, onder dank- zegging aan de secretaris, ongewijzigd goedgekeurd. Naar aanleiding van het verslag merkte de voorzitter op dat de in het verslag aangekondigde presentatie rond het ver- kiezingsprogramma van de nos Neder land Kiest uiteindelijk niet is doorgegaan in verband met het overlijden van Pim Fortuyn. Verslag van de secretaris over 2002 Ook het verslag van de secretaris over de verenigingsactiviteiten in het jaar 2002 werd, alweer met dankzegging, door de vergadering ongewijzigd goedgekeurd. Verslag van de penningmeester over 2002 Het financiele verslag van de penning meester over het boekjaar 2002 riep bij de vergadering geen vragen op en werd, onder dankzegging aan de penningmees ter, goedgekeurd. De voorzitter dankte de helaas afwezige penningmeester bij zonder hartelijk voor zijn jarenlange zorgvuldige beheer van de pecunia van de vereniging. Naar aanleiding van het verslag informeerde de heer Van Elzak- ker of er in 2003 reisbeurzen zijn toege- kend uit het Ormelingfonds. Voorzitter antwoordde dat dit inderdaad het geval is en dat er een reisbeurs van 500,- is toegekend voor deelname aan de aan- staande iCA-conferentie in Durban. Dat bij de uiteindelijke beoordeling van de aanvragen kennelijk niet alle leden van de adviescommissie betrokken zijn ge- weest, is een procedurefout welke door alle partijen oprecht wordt betreurd. De verantwoording voor de toekenning van reisbeurzen zal, althans wanneer de nvk besluit op te gaan in de nieuwe vereni ging gin, liggen bij het bestuur van de sectie Cartografie en Geovisualisatie. Verslag van de kascommissie over 2002 Aansluitend op de bespreking van de fi nanciele verslagen werd door een van de leden van de kascommissie, de heer Van der Krogt, medegedeeld dat de kascom missie door de penningmeester uitvoerig in Staat is gesteld alle financiele beschei den te controleren en de kas in orde heeft bevonden. De commissie Steide de vergadering dan ook voor de penning meester voor het financiele beheer decharge te verlenen. De vergadering ging hier onder applaus mee akkoord. Begroting 2003 De door het bestuur ingediende begro- Interactief ting voor het verenigingsjaar 2003 werd zonder enige discussie door de vergade ring goedgekeurd. Benoeming kascommissie 2003 Aangezien de vereniging voornemens is zichzelf met ingang van 22 oktober op te heffen, zal de huidige kascommissie op uitdrukkelijk verzoek van de vergadering tot de opheffingsdatum in funetie blij- Contributies en abonnementsgelden 2004 Alweer gezien de voorgenomen op- heffing van de vereniging, is er door het bestuur geen voorstel ingediend tot wij- ziging van de contributies en abonne mentsgelden. Naar verwachting zullen de tarieven van de nieuwe vereniging iets lager liggen dan de huidige NVK-tarie- ven. Gedacht wordt aan een tarief van 28,- voor een individueel lidmaat- schap. De tarieven voor de institutionele leden moeten nog worden vastgesteld en zullen afhankelijk worden gemaakt van het pakket af te nemen diensten en de te verwerven rechten binnen de vereniging. Werkgroepen NVK en ICA-vertegenwoordigingen Na de afronding van de financiele agen- dapunten, werden de activiteiten van de verschillende NVK-werkgroepen en ica- commissies aan de orde gesteld. Als eerste in de rij meldde de heer Köb- ben van de werkgroep Nieuwe Visualisatie Technologie dat er in 2002 weinig nieuwe activiteiten hebben plaatsgevonden. Men hoopt in de toekomst een actieve en prominente rol te kunnen speien bin nen de GlN-werkgroep Geo-ICT. Namens de werkgroep Kaartbeheer meld de de heer Oddens dat er, vooral dankzij de kaartbeheerders van de universiteits- bibliotheken, weer actief wordt nage- dacht over de belangrijke rol van 'be heer' in het geo-informatieproces. De heer De Wijs van de werkgroep On- derwijs en Onderzoek meldde dat er, anti- eiperend op het aanstaande fusieproces tussen de verschillende verenigingen, nu al contacten zijn gelegd met vergelijkba- re werkgroepen binnen de andere ver enigingen. Nog voor de zomer zal er een eerste bijeenkomst worden belegd. Voorzitter Bakker merkte op dat het op dit moment nog niet geheel duidelijk is of er binnen het gin een gecombineerde werkgroep Studie en Onderzoek komt, of dat er uiteindelijk twee afconderlijke werkgroepen in het leven zullen worden geroepen.

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 49