44 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 2OO3-XXIX-3 De heer Hameleers gaf namens de werk groep Geschiedenis van de Kartografie een overzicht van de succesvolle acriviteiten van deze dynamische werkgroep. In 2002 hebben er twee zeer druk bezochte stu- diedagen plaatsgevonden en voor 2003 staan er opnieuw twee studiedagen op het programma. De heer Geudeke infor- meerde naar de contacten van de werk groep met de stichring Hollandse Cirkel. De heer Hameleers gaf aan dat er tot nu toe weinig gezamenlijke acriviteiten zijn geweest, maar dat er contact gelegd gaat worden om de mogelijkheden tot inten- sievere samenwerking te onderzoeken. De voorzitter van de werkgroep Kaartge- bruik, de heer Van Elzakker, deelde mee dat er op dit moment weliswaar weinig acriviteiten plaatsvinden, maar dat men reikhalzend uitkijkt naar een verbreding van de activiteiten binnen GiN-verband. De heer Smeulders van de werkgroep Kartografische Productietechnieken gaf aan dat er binnen de werkgroep nog steeds gesleuteld wordt aan een verbreding van het activiteitenscala. Naast de zeer suc cesvolle studiedagen denkt men daarbij aan vormen van gericht onderzoek en/of het opzetten van een publicatiereeks rond voor de doelgroep interessante the- ma's. Bij monde van de heer Ormeling meld- de de redactie van het Kartografisch Tijd- schrift dat er, ondanks een geringe afna- me van de discipline, hard gewerkt wordt aan de laatste twee nummers van het tijdschrift. Het derde nummer heeft als thema Ontwikkelingskartografie en het vierde nummer zal gevuld worden met bewerkingen van de inhoudelijke bijdragen aan het middagprogramma van de Algemene Ledenvergadering. De heer Venemans van de website-redac- tie meldde dat de site een steeds belang- rijkere rol speelt in de communicatie binnen de vereniging. Zij vormt dan 00k een van de zelfstandige onderdelen van de nieuwe site van het GIN en kent daar- binnen zelfs een voorbeeldpositie. De kwaliteit van de site zou nog verder kun- nen worden verbeterd wanneer meer le- den de site zouden gebruiken voor het kenbaar maken van belangwekkende ac tiviteiten of ontwikkelingen. Op het terrein van de iCA-activiteiten meldde voorzitter Bakker dat de nvk de heer Ormeling formeel heeft voorgedra- gen als kandidaat voor een tweede ter- mijn als Secretary General and Treasurer. De heer Ormeling meldde namens de Commission on Education and Training dat er hard gewerkt wordt aan de ont- wikkeling van een programma voor Dis- tant Learning. Verder wordt er binnen de commissie National and Regional at- lases gewerkt aan de organisatie van een congres over schoolatlassen dat in 2004 gehouden moet worden in Jakarta. Namens de Commission on Map Produc- tion gaf de heer Van der Steen aan dat het aandachtsveld meer en meer ver- schuift in de richting van 'production managemenfHij zal dit jaar zijn activi teiten binnen de commissie beeindigen en dankte de vereniging voor het in hem gestelde vertrouwen en voor de financie- le ondersteuning welke hij heeft mögen ontvangen voor het mogelijk maken van zijn activiteiten. De heer Dijkstra riep, als lid van de ten- toonstellingscommissie, alle NVK-leden op hem recent gepubliceerd kaartmateri- aal toe te zenden als bijdrage aan de ten- toonstelling in Durban. Tot nu toe is de respons teleurstellend laag. Fusie NVK met andere verenigingen tot Geo-Informatie Nederland Na afsluiting van het agendapunt over de werkgroepsactiviteiten, Steide de voorzitter het belangrijkste agendapunt van de vergadering aan de orde: De fusie van de nvk en andere bestaande geo-ver- enigingen tot een vereniging Geo-Infor matie Nederland (gin). Voorafgaand aan de discussie over dit onderwerp werd door de heer Eimers, procescoördi- nator gin, een heldere presentatie gege- ven waarbij uitvoerig werd ingegaan op de verschillende partners die betrokken zijn bij het fusieproces, de huidige stand van het fusieproces, de nog te nemen stappen en de beoogde organisatiestruc- tuur van de nieuwe vereniging. De heer Köbben vroeg of de nu gepre- senteerde organisatiestructuur al defini- tief is of dat er, op basis van voortschrij- dend inzicht, nog wijzigingen mogelijk zijn. Geantwoord werd dat de weergege- ven organisatiestructuur bewust een voorlopig karakter heeft. Zij wordt uit- sluitend gezien als startpunt van waaruit een meer permanente verenigingsstruc- tuur kan groeien. Ten aanzien van de organisatie van de sectie Cartografie en Geovisualisatie werd besloten dit punt nogmaals op de agenda te plaatsen van de bestuursraadvergadering van 16 Sep tember aanstaande. De heer Damoiseaux Steide het in de Nederlandse kartografenwereld uiterst heikele en buitengemeen principiele punt van de spelling van het woord kar tografie aan de orde. Destijds heeft de vereniging, zij het in volstrekte strijd met de vernieuwde spellingsvoorschrif- ten, besloten cartografie met een 'k' te blijven schrijven. De vraag is nu of we binnen de nieuwe vereniging blijven vol- harden in dit obstinate standpunt of dat we alsnog, als makke lammeren, onder Naar aanleiding van de bespreking van de ica-activiteiten vroeg de heer Van El zakker of er binnen het gin op dezelfde wijze sprake zal zijn van financiele steun aan de deelname van ICA-activiteiten. Het bleek dat nog niet geheel duidelijk is hoe dit zal worden geregeld, maar het is waarschijnlijk dat er 00k binnen gin- verband op enigerlei wijze steun zal wor den gegeven.

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 50