53 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT INTERACTIEF NVK-Nieuws Verslag Bijzondere Algemene Ledenvergadering NVK, 16 September 2003 Aanwezig waren de leden Nico Bakker (vz), Albert Venemans, Cor de Kuijper, Johan Smeulders, Corne van Elzakker, Ferjan Ormeling, Edward Mac Gillavry, Bart Broex, Chris Snabilie, Peter Me- kenkamp, Martijn Storms, Julius Spit en Marco van Egmond. Opening en mededelingen De Bijzondere Algemene Ledenvergade ring werd om 12:10 door de voorzitter geopend. De opening van deze laatste alv van de nvk werd feestelijk onder- steund met een Bossche bol. Verslag vorige vergadering Het verslag werd ongewijzigd vastge- steld. Met dank aan Johan Russchen. Fusie NVK met andere verenigingen tot Geo-Informatie Nederland Nico Bakker lichtte nogmaals toe dat vanwege de wettelijke termijn van de ter inzage legging van het fusievoornemen op de alv van 22 mei 2003 geen formeel besluit tot fusie genomen kon worden. Daarom werd deze Bijzondere Ledenver gadering gehouden. Nico vroeg nog naar vragen of opmer- kingen rond deze fusie. Blijft er nog een herkenbaar kartogra- fisch deel bestaan? Nico Bakker legde de structuur van het gin uit. Daarbinnen krijgt een Sectie Kartografie en Geovisualisatie vorm. Hierbinnen blijft aandacht voor de discipline Kartografie. Het GIN biedt kansen voor het aangaan van dwarsverbanden binnen de geo-infor- matie wereld. Blijft de scriptieprijs bestaan? De prijzen blijven binnen de nieuw opgerichte sectie. Er wordt een com- missie ingesteld om dit te behartigen. Daarna werd het voornemen tot fusie ter stemming gebracht. Dit gebeurde door middel van handopsteking. De stemming onder de aanwezigen luid- de als volgt: Voor: n Tegen: o Onthouding: 2 Daarnaast waren er nog 18 volmachten tot instemming binnen gekomen. Dit leidt in totaal tot: Voor: 29 Tegen: o Onthouding: 2 Daarmee is het voorstel tot fusie met een grote meerderheid van stemmen aange- nomen. nvk zal fuseren tot het gin. De officiele gebeurtenis zal plaatsvinden op 23 oktober 2003 tijdens het Geodesia- congres te Utrecht. Rondvraag Tijdens de rondvraag werd nogmaals be- nadrukt dat er binnen het gin de aan dacht voor Kartografie als aparte disci pline zal moeten worden vastgehouden. De K van Kartografie zal 00k binnen het gin herkenbaar moeten zijn. Ferjan Ormeling complimenteerde het bestuur voor de wijze waarop zij de over gang van nvk naar gin gestalte heeft ge- geven. Johan Smeulders sprak deze me- ning 00k uit. Sluiting De vergadering werd op 12:25 door de voorzitter gesloten. C. de Kuijper Netwerk Mutaties leden- en abonnemen- tenbestand van 18-08-2003 tot 04-1 1-2003 NVK-nummer Nieuw 11207 70107 70108 zezev, 10618 10334 10361 10552 11138 30235 Naam Wolters, Dr. G. Maas, P.P. Jeschar, P.J. Hansen, H. Scheepstra, G.H. Smits, A.B. Groot, J.J. Wijnen, H.J. van Vitens Overijssel N.V. Sjef van der Steen Honorary Fellow van de ICA Van 10 tot 16 augustus 2003 werd in Durban (Zuid-Afrika) de Internationale Kartografische Conferentie en Algemene Ledenvergadering gehouden van de In ternationale Kartografische Vereniging (ica). Tot zijn grote verrassing werd bij deze gelegenheid NVK-lid Sjef van der Steen, medewerker van het itc in En- schede, onderscheiden met het Honora ry Fellowship van de ica. Sjef was in de periode 1995-2003 voorzit ter van de ica Commission on Map Pro- duction Technology. Hij was in die pe riode een trouwe supporter van een van de belangrijkste doelstellingen van de ica: het uitwisselen en verspreiden van kartografische kennis. Als onderdeel van het internationale netwerk van mensen die zijn gei'nteresseerd in kaartproductie- technologie heeft hij verschillende malen presentaties verzorgd Over zijn werk op het gebied van stroomdiagrammen. Als commissievoorzitter heeft hij een aantal seminars en Workshops georganiseerd, af en toe in samenwerking met andere ica- commissies, in landen als Cuba, Indone sien, Chili en Turkije. Onder zijn leiding werd de kennis die door zijn commissie werd gegenereerd echter niet alleen uit- gedragen via lezingen, maar 00k door middel van publicaties. Hij heeft de commissie geleid door een periode van snelle technologische veranderingen in ons vakgebied. Daarbij heeft hij goed richting gegeven aan de ontwikkelingen naar geo-informatie productiemanage- ment en heeft op uitmuntende wijze blijk gegeven van zijn vaardigheden op het gebied van netwerken en het opere- ren in teams. Het Honorary Fellowship werd aan Sjef van der Steen uitgereikt voor zijn specia le bijdragen aan de ica middels zijn lei- derschap van de Commission on Map Production, en voor zijn rol bij het on- derwijs en de kennisverspreiding. Het ica Honorary Fellowship is voor het eerst uitgereikt in 1974. Sjef is nu de eer- verklaring NVK-nummer 10000 e.v. individuele leden binnenland 20000 e.v. individuele leden buitenland 30000 e.v. abonnementen binnenland 40000 e.v. abonnementen buitenland 50000 e.v. institutionele leden binnenland 60000 e.v. institutionele leden buitenland 70000 e.v. studentleden 80000 e.v. gratis lidmaatschappen en abonnementen stand per 4-11-2003 458 16 91 19 89 2 8 40 (waarvan 4 ereleden)

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 55