KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 2000 200I 200I 2002 Onderwerp: Strijd om de Ruimte in Kaart Universiteitsbibliotheek Amsterdam, Amsterdam G. Borger, Strijd om de ruimte M. Wagenaar, Strijd om de stad in kaart F.J. Ormeling jr., Bijgestelde beeldvorming: kaar- 2002 ten in de strijd om het grondgebied H. Knippenberg, De wereld als mozai'ek: achter- haalde beeldvorming? G. van de Ven, Strijd tegen het rivierwater in kaart P. van den Brink, Het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap en de Strijd om de Ruimte Bezoek aan de tentoonstelling De Strijd om de Ruimte in de Universiteitsbibliotheek Amster dam. Hier werden 00k demonstraties van inter- 2002 actieve computerpresentaties gegeven door R. Deurloo en K. Bierhoff. Onderwerp: Het kaartboek geopend Hoogheemraadschap van Delfland, Delft M. Storms, Onderzoek naar kaartboeken aan de Universiteit Utrecht E. Heere, Beschrijving en ontsluiting van kaart boeken J. Renes, Kaartboeken als bron voor historisch- geografisch onderzoek O. Zaman, Toegankelijkheid in archieven Ont sluiting op Internet H.C. Pouls, Landmeters in de iöde - i8de eeuw A.P. de Klerk, Kaartboeken in Zeeland: Zeeland in kaartboeken n.J. Klapwijk, De rol van manuscriptkaarten in het Hoogheemraadschap Delfland Bezoek aari de tentoonstelling van Delftse kaart boeken in het Gemeentearchief van Delft. Onderwerp: De Franse kaarten van Drenthe en 2003 de noordelijke kust (1811-1813) Assen H. Elerie, Het Drentse landschap omstreeks 1800 R. Braam, De kaarten van Drenthe voor de Fran se tijd Bezichtiging van een tentoonstelling van kaar ten van Drenthe uit de collectie van het Rijks- archief Drenthe te Assen H.J. Versfeit, Introductie over de Franse kaarten van Drenthe en de noordelijke kust (1811-1813) Aanbieding van de facsimile De Franse Kaarten van Drenthe en de Noordelijke Kust (1811-1813) aan de Commissaris van de Koningin van de provincie Drenthe de heer R. ter Beek Onderwerp: Oude kaarten en nieuwe technieken Koninklijke Bibliotheek, Den Haag P. van den Brink, Oude kaarten, nieuwe technie ken: de kaart in zijn verscheidenheid van toepassing Ch. van den Heuvel, Papieren en virtuele Steden: het annoteren van digitale stadsplattegronden met historische gegevens E. Heere M. Storms, GIS-toepassing voor de ontsluiting van prekadastrale kaarten P. van den Brink, De papieren catalogus voorbij: nieuwe technieken voor kartobibliografisch onder zoek 2003-XXIX-4 P. Alkhoven, Historische kartografie digitaal: kar- tografische beeldbanken, 3-D kaarten en Virtual reality Onderwerp: VOC en kartografie Scheepvaartmuseum Amsterdam J. Schokkenbroek, De kleurrijke wereld van de VOC W.F.J. Mörzer Bruyns, Navigatie bij de VOC 1600-1800 J.D.A. Kok, VOC -13 duijtsche mijlen in een graed Bezoek tentoonstelling De kleurrijke wereld van de VOC in het Scheepvaartmuseum Onderwerp: Kaarten van Amsterdam 1866-2000 Gemeentearchief Amsterdam M. Hameleers, De kartografische ontwikkeling van Amsterdam sedert 1866, de herziening van de Catalogus van Amsterdamsche Plattegronden van A.E. dAilly (1934) en een inleiding op de ten toonstelling Kaarten van Amsterdam 1866-2000 I- Jager> De betrokkenheid van stadsingenieur WA. Froger en stadsingenieur J. G. van Niftrik bij de stedelijke ontwikkeling van Amsterdam in de tweede helft van de 19e eeuw M. Bock, Het Algemeen Uitbreidingsplan van 1933 en zijn voorgeschiedenis K. Zandvliet, Inleiding tot de tentoonstelling in het Rijksmuseum: De Nederlandse ontmoeting met Azie, 1600-1930 Bezoek aan de tentoonstelling Kaarten van Am sterdam 1866-2000 in het Gemeentearchief Am sterdam Bezoek aan de tentoonstelling De Nederlandse ontmoeting met Azie Onderwerp: Indische Kartografie Koninklijk Instituut voor de Tropen (kit), Amsterdam P van den Brink, Het kaartbeeld van Tropisch Nederland: het KNAG en de atlaskartografie van Nederlands-Indie P Broeders, Gijsbert Franco van Derfelden van Hinderstein: een vergeten kartograaf uit de 19c eeuw en zijn algemene kaart van de Nederlands Oost-Indische bezittingen (1841-1843) P. Levi, Een ontdekkingsreis door de koloniale kaartcollectie van het Koninklijk Instituut voor de Tropen Bezoek aan de speciale kaartcollectie van het Koninklijk Instituut van de Tropen F.J. Ormeling, Kartografie van Nederlands-Indie N. Wentholt, Inleiding op de tentoonstelling: In kaart gebracht met kapmes en kompas Bezoek aan de tentoonstelling In kaart gebracht met kapmes en kompas 3

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 71