KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 2OO3-XXIX-4 Voordrachten gehouden tijdens studiedagen van de werk- groep Nieuwe Visualisatie Technologie (1998-2003) 1998 Onderwerp: Weg met Kaarten Aristo Zalencentrum, Utrecht P. Benjaminse, Multimedia als presentatietechniek T. de Jong, Visualisatie van bereikbaarheids- analyses aan de band van een onderzoek in het Wild Coast gebied in Zuid-Afrika W.G.M. Van der Knaap, Weergave van Toeris- tisch Tijd-Ruimte gedrag Traffic Information Centre, Tic Nederland A. Hendriks, Weg met werkzaamheden infor- matie over wegwerkzaamheden via Internet H. Gunther, Toepassing van GIS bij de Regionale Politie Meldkamer R. Bieling, Easy Travel voorbeeld van een route- planner F. van Haaren, Basisgegevens voor autonavigatie- systemen 1999 Onderwerp: GIS in het Web Rijksuniversiteit Utrecht B. Köbben, GIS op het Internet- hoe doen we dat? E. MeGillavry, Benchmarking van GISplugins voor Internet P.F. van Boven, De Zorgatlas van Nederland, een ruimtelijk beeld van zorg en gezondheid H. Kooreman, HSL-Atlas: een GIS-internet toe passing A. Neumann, Internet Atlas ofSwitzerland - new developments and improvements J.D. Bulens, De Geodata jD Viewer B. van Houten, Plantoetser Provincie Gelderland Interwad projectteam, Interwad - Waddenzee op het Web 1999 Opzet van de site Kartografie in Nederland, in samenwerking met het International Institute for Geo-information Sciences and Earth Observa tion (itc), die de hard- en Software faciliteiten biedt en de ondersteuning in de vorm van een Webmaster (B. Köbben). Voordrachten gehouden tijdens studiedagen van de werkgroep Onderzoek en Onderwijs (1998-2003) 1998 Uit 1998 zijn helaas geen gegevens bewaard geble- ven 1999 Internationaal Nederlands-Duits congres (nvk- DGfK) mecc, Maastricht F. de Vroege, A. Brown M. Schlüter, Karto- grafie-onderwijs en Mobiliteit binnen Europa. (workshop) A. Brown, Carography at the ITC in an European context J. van Straaten, Vlucht naar de }e dimensie. Scriptie (Bosatlasprijs 1999) 2000 Onderwerp: De kaart naar school (studiedag in samenwerking met het knag) Totrax, Houten 2000 2001 2002 2003 C.P.J.M. van Elzakker, Kaartgebruik niet meer wat het was J. van der Schee, Kartografische vaardigheden J. Russchen, The making of...Bosatlas, kaart- vaardigheden en kaartproductie op school H. Stohr, Kartografie in de lerarenopleiding Workshops: P. van Teeffelen F. Toppen, GIS op school P. Mekenkamp, GPS en Remote Sensing F.J. Ormeling jr., Kartografie in de methoden B. Köbben, Kartografie en Internet Studentendag Hiervan zijn geen gegevens bewaard gebleven Onderwerp: Objectorientatie topografische bestanden AI terra, Wagen ingen. N.J. Bakker, Naar een nieuwegeneratie TOP- vectorproducten H.T. Uitermark, TOPiovector en GBKN, verschil- len en overeenkomsten in semantiek en structuur L. Heres, TOPiowegen als basis voor het Natio naal Wegenbestand H. van Kleef, Kaart op maat R. Knippers, De ontwikkeling van een gegevens- model voor topografische objecten P.J.M. van Oosterom, OpenGis technologie als basis voor de nieuwe TDN datastructuur M.J.R. Knapen (Wageningen Software Labs) A.E. Wilcsinzsky, Is de commerciele Software ge- schikt voor een objectgerichte aanpak? E. Poppe, De weg naar de ideale routeplanner. Scriptie (Bosatlasprijs 2001) mw. N. de Wolf, Bijdrage tot de Studie van de Itali- aanse i6e eeuwse samengestelde atlassen. Scriptie (Bosatlasprijs 2003). Voordrachten gehouden tijdens studiedagen van de werkgroep Kartografie en Vormgeving (1998-2003) 2000 Onderwerp: Kaartontwerp in dienst van functionaliteit Instituut voor Industriele Vormgeving, Amsterdam N. Emmer, De nieuwe Webcartography site van de Divisie Geoinformatie, Kartografie en Visuali satie, itc, Enschede J. van den Worm, Kaartontwerp t.b.v. het Web P. Benjaminse, Kaartontwerp t.b.v. mimtelijke or- dening S. Wilkeshuis F. van Eck, Kaartontwerp t.b.v. multimediale toepassingen W. Feringa, Flash voor het ontwerpen van dyna mische webkaarten J. Remeijnse, De relatie tussen 'coorporate design' en de kartografie N. de Vink, Vervaardigen van kaarten voor een krant A. Collinson, Reliefweergaven vervaardigd met behulp van jd

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 72