6 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 2OO3-XXIX-4 R. Harbeck, Eine geographische Basis für Europa - Utopie, Vision oder Realistik? (Een geografische basis voor Europa - Utopie, visie of werkelijk- heid?) J. de Smet, Europese kartografische samenwerking in de MEGRIN-groep M. Schultz, J. Sievers F.J. Ormeling, Daten bank geographischer Namen Europas (Een data- bank voor geografische namen in Europa) Topografie Planning Geschiedenis P. van Asperen, De bijhouding van topografische bestanden: Europese ervaringen A. liiert, Auf dem Weg zur europäischen topo graphischen Datenbank (Op weg naar een Europese topografische databank) W.-D. Rase, Darstellung von immateriellen Oberflächen in der großräumigen Planung (Het weergeven van virtuele data bij grootschalige planning) J. Neumann, Kartographie mit Grenzen - Maas tricht und das Maastrichter Land in alten Karten (Kartografie met grenzen - Maastricht en om- geving in oude kaarten) F. Depuydt, Over de onnauwkeurigheid van kaarten van Viaanderen in de 16e eeuw G.L. Fasching, Geheime Militärkartographie in Mitteleuropa. Ein Beitrag zur Geschichte der Kartographie und Vergangenheitsbewältigung (Ge heime militaire kaarten in midden Europa. Een bijdrage aan de geschiedschrijving en de verwer- king van het verleden) Milieu-informatiesystemen P. Tainz, Lerntheoretische Ansätze für den karto- graphischen Aufbau von Umweltinformationssyste men (Theoretische aanzet tot de kartografische opbouw van milieuinformatiesystemen) D. Hansen, H. Asche C. Schöning, Model lierung und Implementierung digitaler Basiskarten im Umweltinformationssystem des Landes Bran denburg (Modelleren en implementeren van di gitale basiskaarten in milieuinformatiesystemen van Brandenburg) K. Heidbrink, V. Thiele, Module für die Erstel lung digitaler Bodenbelastungskarten zur Inte gration in kommunale Umweltinformations systeme (Module voor het maken van digitale bodemkaarten voor het gebruik in gemeentelij- ke milieuinformatiesystemen) Planning Navigatiesystemen Educatie R. van der Schans, Grenzüberschreitende Inter aktionen mit Modellen und Karten (Grensover- schrijdende interactie met modellen en kaarten) A. Sollberger, Navigationssysteme - Chance oder Bedrohung für die Kartographie? (Navigatie systemen - Mogelijkheid of bedreiging voor de kartografie?) W. Simon van Leeuwen, De realisatie van een grensoverschrijdende routeplanner P. Kammerer, GIS-Ausbildung im Studiengang Kartographie an der Fachhochschule München (Gis-opleiding bij de Studie kartografie aan de Fachhochschule München) H. Pundt, W.Kuhn U. Streit, Digitale Kartographie im Rahmen des neuen grund ständigen Studienganges 'Geoinformatik' (Digitale kartografie binnen de nieuwe oplei- ding 'Geoinformatica') Bestuursleden van de Kartografische Sectie KNAG Nederlandse Vereniging voor Kartografie (1958-2003) (vervolg van KT 1998.XXIV.3) Bakker, N.J. Bos, M.A.G. Damoiseaux, M.A. Kraak, M.J. Kuijper, C.A. de Ploos van Amstel, A. Russchen, J. Venemans, B.A. 1998 - 2003 1998 - 2003 1980 -1988; 1997 - 2001 1986 - 2001 2001- 2003 1998 - 2003 2001- 2003 1998 - 2003

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 74