KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT leden mee in de internationale werkgroepen. En niet te verge- ten Ormeling sr. die aan de wieg heeft gestaan van zowel de nvk als de ica en Ormeling jr. die net met de tweede termijn van 4 jaar begonnen is als secretaris-penningmeester van de ICA. Vaarwel NVK Dit laatste nummer van het Kartografisch Tijdscbrift markeert tevens de laatste uitgave van de zelfstandige Nederlandse Ver- eniging voor Kartografie. Vanaf 23 oktober zijn alle NVK-leden lid van de nieuwe vereniging Geo-Informatie Nederland. Dat betekent niet dat de activiteiten van de nvk gestopt zijn. In- tegendeel, we maken nu deel uit van een grote vereniging met ruim 3000 leden, waarbinnen we ons gedachtengoed makke- lijk kunnen verspreiden en nieuw bloed aan kunnen trekken van geinteresseerden in kartografische activiteiten. De meeste NVK-werkgroepen gaan door en bouwen zieh uit als GiN-pro- jectgroepen, ondergebracht in de Sectie Kartografie en Geo- visualisatie. Het KT mag dan zijn verdwenen, we kunnen nu 11 x per jaar bijdragen leveren, welke worden gelezen door een grote groep geo-gei'nteresseerden. De Website blijft in tact en wordt verder uitgebouwd. De aandacht voor kartografie groeit nog steeds. Bekijken we de tijdschriften in de aanverwante vakken, dan is het aantal kaarten dat we erin aantreffen aanzienlijk. Even een paar voor- beelden. Zo maar 3 nummers van Geodesia genomen: gemid- deld 9 kaarten; Vi/Matrix gemiddeld 10. Het tijdschrift GIS- magazine komt aan gemiddeld 20 kaarten. Het Kartografisch Tijdschrift telt gemiddeld 20 a 25 kaarten per nummer. Dit geeft aan dat kaarten een centrale rol speien in de geo-tijd- schriften. In de nieuwe vereniging krijgen we met meer kaartenmakers te maken, die echter over minder kartografische ervaring beschik- ken. Tijd om de rubriek Zo kan hetmaar zo kan het 00k nieuw leven in te blazen, vooral als we daar een stukje theorie aan koppelen. De vraag rijst 00k of er ruimte is voor het Kern katern uit het huidige KT. Worden de uitgaven van de laatste jaren gebundeld? Wellicht een aardig themanummer in de GIN-Publicatiereeks, waarmee de overige GiNners bijgepraat kunnen worden. Wat zullen we missen? De losse kaartbijlagen denk ik. Voor velen een crime omdat ze altijd uit het KT Valien en je niet weet hoe je ze moet opbergen; voor anderen de creme de la creme, omdat je dan een echte kaart in handen krijgt en niet een iel fragmentje dat als illustratie dient bij een artikel. Onder gin gaan de meeste activiteiten van de nvk door in de Sectie Kartografie en Geovisualisatie. Voor meer informatie hierover verwijs ik naar de Website van gin en de kartografie- website die 00k onder die naam in de lucht blijft. We zijn veel dank verschuldigd aan de alle leden en redactiele- den die de 116 nummers van het Kartografische Tijdschrift, de 33 nummers van de NVKpnblikatiereeks en de Website hebben gevuld en samengesteld. Ik zal ze niet met name noemen, maar verwijs graag naar het vorige nummer van het KT waarin de lezingen van het Symposium Kartografie in beweging van 22 mei 2003 zijn gebundeld. Hierin kunt u lezen op welke wijze de nvk en haar voorgangers hebben bijgedragen tot de ont- wikkeling van de kartografie in Nederland. Hier is het de plaats om vooruit te kijken naar de nieuwe ver eniging en het nieuwe tijdschrift Geo-lnfo waaraan we middels het nul-nummer al even hebben mögen ruiken. Ik spreek de 2003-XXIX-4 Het KT in 1995 Het allerlaatste KT hoop uit dat we als kartografen de schouders zetten onder de nieuwe ver eniging Geo-Informatie Nederland. Dat kan door actief deel te nemen aan pro- ject- en werkgroepen, door redactionele taken te verrichten voor tijdschrift en Website, door artikelen aan te leveren, maar vooral 00k door goede verantwoor- de kartografische produeten te maken! Vaarwel nvk en Kartografisch Tijdschrift-, welkom bij gin en Geo-lnfo. Kartografisch Tijdschrift 6

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 8