Geluid Zonering geluidshinderbronnen. Registratie ontheffingen en vergunningen Wet Geluidshinder. Programmering saneringsplannen geluidshinder. Veiligheid Diverse zoneringen. Natuur en landschap Landschapsverordeningen. Registratie vaststelling landelijke gebiedsgrenzen. Landschapsinrichtingsplannen. Informatiesysteem ecologische infrastructuur (avifauna en vegetatie). Aankoopplan natuurgebieden. Recreatie Volgordeschema Randstadgroenstructuur. Plannen van aanleg en instandhouding van provinciale recreatie-objecten. Inrichtings- en beplantingsplannen van provinciale recreatiegebieden. Economie Regionale economie Bedrijfsterreinenregistratie en -programmering. Registratie en planning detailhandelvestigingen. Bedrijven Bedrijven- en instellingenregister Landbouw en landinrichting Landinrichtingsplannen en programma's. Reconstructieplannen oude glastuinbouwgebieden. Gezondheidszorg Registratie en planning gezondheidszorgvoor zieningen. Maatschappelijke zorg Registratie en planning maatschappelijke zorg voorzieningen. Onderwijs Registratie en vooruitberekening aantal geboorten. Registratie en planning specifieke onderwijs voorzieningen. Maatschappelijke ontwikkeling Bevolkingsspreiding en -vooruitberekening (naar groepen). Registratie en planning maatschappelijke voorzieningen. Provinciaal woonwagenplan. Volkshuisvesting Registratie en vooruitberekening bevolkingsontwik keling en -spreiding. Woningvoorraadregistratie. Kwalitatieve en kwantitatieve woningbehoefteraming. Middellange termijnplanning bouwgrondcapaciteit. Programmering woningbouw en woningbouwverbe- tering. Contingentering woningbouw en woningbouwverbe- tering Ruimtelijke Ordening De Ruimtelijke Ordening heeft een aantal specifieke kenmerken die bepalend zijn voor de wijze waarop de geo-informatievoorziening is georganiseerd. De snelle opmars van ESRI als standaard voor GIS in overheidsland houdt hiermee nauw verband. De Ruimtelijke Ordening heeft veel raakvlakken met andere taakvelden van de overheid. D.w.z. er moet een breed scala van (geografische)gegevens over vastgoed, ruimtelijke eenheden, personen en maat schappelijke activiteiten via hun ruimtelijke sleutel kunnen worden gecombineerd en geanalyseerd (overheid, adviesbureaus en wetenschap). Toepassingen Het opstellen van structuurschetsen zoals de verschil lende nota's RO, structuurschema's en studies zoals die van de hoge snelheidslijn, het Metropolitane debat enz. Vanuit de regionale en lokale overheid worden deze kritisch gevolgd, tegen de achtergrond van provinciale en stedelijke visies en ontwikkelingen. Streekplanbewaking en -ontwikkeling. Analyse van gemeentelijke initiatieven op het gebied van de Ruimtelijke Ordening. Bouw- en bestemmingsplanregistratie. 111 de legenda van nederland

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 119