Automatische generalisatie Koppeling met de huidige TOP10vector Koppeling met andere bestanden Gestandaardiseerde manier van gegevens uitwisseling TOPOGRAFISCHE BASISOBJECTEN Topografische basisobjecten die in de nieuwe TOP10vector worden opgenomen (en waaraan de databeheerder zijn attributen kan toekennen): Wegdeel Kleinste functioneel onafhankelijk stukje weg met gelijk blijvende, homogene eigenschappen en relaties voor wegverkeer Hieronder wordt het gehele weglichaam begrepen (incl. rijstroken, trottoirs, bermen, etc.) Spoorbaandeel Kleinste functioneel onafhankelijk stukje spoorbaan met gelijkblijvende, homogene eigenschappen en relaties dat er binnen een spoorwegnet wordt onder scheiden. Waterdeel Kleinste functioneel onafhankelijk stukje water met gelijkblijvende, homogene eigenschappen en relaties dat er binnen een water wordt onderscheiden. Bebouwing Vrijstaande, overdekte en geheel of gedeeltelijk met wanden omsloten ruimte, die direct of indirect met de grond is verbonden (gebouw, opslagtank). Terrein Zichtbaar begrensd stuk grond, niet zijnde een van de andere opdelende ruimtelijke objecten (wegdeel, spoorbaandeel, waterdeel). Inrichtingselement Ruimtelijk object, punt of lijnvormig, al dan niet ter detaillering dan wel ter inrichting van de overige be noemde ruimtelijke objecten of een ander inrichtings element. Administratief gebied Begrensd en benoemd gebied dat door een administra tieve eenheid beschreven wordt. Beheersgebied Begrensd en benoemd gebied dat door een beheers- eenheid beschreven wordt. Geografisch gebied Begrensd en benoemd gebied dat door een geogra fische eenheid beschreven wordt. de legenda van ncdcrland Functioneel gebied Begrensd en benoemd gebied dat door een functio nele eenheid beschreven wordt. Topografische geometrie Entiteit Geometrische afbeelding (te gebruiken om attribuut aan te koppelen) Vlak Wegdeel* o Spoorbaandeel o Waterdeel* o Bebouwing o Terrein o Inrichtingselement Administratief gebied o Beheersgebied Geografisch gebied o Functioneel gebied o Lijn Punt o o o o o o o o o Wegdeel, spoorbaandeel en waterdeel kunnen ook 'lijn' in de betekenis van verbindingslijn of 'punt' in de betekenis van knooppunt als geometrische afbeelding hebben.

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 122