4.7 Structuurschets Stedelijke en Landelijke Gebieden (detail) 4.8 PKB deel 1Vijfde Nota RO (detail) De kaarten van de Structuurschets voor de Landelijke en Stedelijke Gebieden (figuur 4.7) heeft ook een zeer fijnkorrelige (maar zeer licht afgedrukte) onder grond, opnieuw door de keuze om bestaand stedelijk gebied als zo correct mogelijke contour op de kaart te zetten. De oriƫntatiemogelijkheden worden hier overigens eerder gegeven door het betrekkelijk fijn mazig ingetekende (spoor)wegennet. De beleids- legenda bestaat voornamelijk uit symbolen en enkele zeer indicatieve, landsdeeldekkende gebiedsaandui- dingen waardoor de gedetailleerdheid van de beleidslaag gering is. Een zeer bijzondere kaart is de PKB kaart van de Vijf de Nota deel 1 (figuur 4.8). De gedetailleerdheid van de ondergrond neigt bijna naar het oneindige (0,00%, zie bijlage) door de pointillistische tekenstijl waarmee bebouwd gebied is aangegeven. De beleids- legenda is daarentegen wel zeer indicatief een kor rel van 5,36%). Dat is meer dan twee keer de korrel van de eerstvolgende in de grafiek (2,38% bij Steden- land, figuur 4.6) en honderd keer meer dan de meest gedetailleerde beleidslegenda (0,05% bij Streekplan Brabant, figuur 4.9). De verhouding tussen ondergrond en beleidslegenda is in de PKB-kaart dus behoorlijk scheef. Het lijkt erop dat hier een grens is overschreden, eens te meer doordat bijvoorbeeld de 'blauwe pijl' de fijne ondergrond bijna botweg wegdrukt. 41 de legenda van nederland

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 49