5.13 Voorzet voor een rijks-100 Een heel bruikbare aanvulling op deze kaart is uiter aard de situatie 2010 (fig. 5.11) waarbij - gebruik makend van bijvoorbeeld de (geaggregeerde) bestanden uit de Nieuwe Kaart - in beeld gebracht kan worden welke stedelijk, groene en infrastructurele projecten in de pijplijn zitten en hoe hierdoor het topografische beeld verandert. Ten tijde van het maken van dit voorbeeld was nog niet duidelijk hoe de besluitvorming en vervolgens de inrichting van het project Maasvlakte II zou uitpakken' vandaar de keuze voor een indicatie. Een speciale laag in deze ondergrond zou de verde ling van de verschillende soorten havengelieerde bedrijven kunnen zijn (fig. 5.12), afkomstig van een kaart van het havenbedrijf van Rotterdam. Deze kaart geeft op deze schaal een goed beeld van de concen tratie versus de spreiding van de verschillende soorten economische activiteiten en de ligging ervan t.o.v. de verschillende woon- en recreatiegebieden. Een bruik bare ondergrond voor ruimtelijke verkenningen en schetsen op het raakvlak van milieu, economie en ruimtelijke ordening. Het laatste voorbeeld voor de Rijks-100 is slechts voor een deel van het Rijnmond-gebied ingetekend; de wijze waarop de waterhuishouding op hoofdlijnen is georganiseerd (fig. 5.13). Dit gegeven is van toene mend belang in de ruimtelijke ordening en bij het echt opzetten van de Rijks-100 zou het voltooien van deze extra informatielaag hoge prioriteit dienen te krijgen. 69 de legenda van nederland stedelijk gebied: bestaand Hoogheemraadschap Delfland ^Waterhuishouding bedrijventerrein: bestaand ,/J Boezemgebied en boezemwater Hoogheemraadschap /I Polder van Delfland Polderwater Sluis gemaal

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 77