Nationale -regionale planniveau 1 W SBNK 1* \,1 Particulier Particulier Particulier 5.24 De organisatie voor een SBNK Het SBNK vult ook een gat in de (digitale) markt. Op de schalen van 1:500 tot 1:50.000 zijn al goede ondergronden beschikbaar. Daarboven bestaat - zeker digitaal - nog een leegte. Er is ook nog geen topografische standaard. Het ligt voor de hand - zoals hiervoor al betoogd - de Topografische Dienst te vra gen om te beginnen het (zo simpel mogelijke) pro gramma van technische eisen te laten uitwerken en mogelijk in een vervolgstap de drie basis-ondergron den te leveren en bij te houden. Zowel de technische als topografische kennis staat daar op een hoog peil en er valt veel voor te zeggen een relatie met de werkzaamheden aan de groot- en midschalige digitale bestanden aan te houden. 5.5 Aanbevelingen en voorwaarden voor het vervolg Bij de vervolgacties op dit onderzoek moeten de volgende vragen beantwoord worden: Specificeer en vergelijk het theoretisch model voor kaartondergronden met reeds bestaand (kaart materiaal in de praktijk. Toetsen van de vraag naar dit rijkskaartpakket bij makers/gebruikers. De haalbaarheid (financieel, technisch, organisa torisch, bestuurlijk) van een (digitaal) servicebureau, mede in relatie tot (reeds bestaande) vergelijkbare initiatieven op het internet. In het kort zouden de volgende stappen gezet kunnen worden als de opdrachtgever van mening is dat dit project voortzetting behoeft. Stap 1 Verspreiden onder belanghebbenden van boekje en CD met een begeleidende brief; aankaarten in het interdepartementale geo-informatie-overleg; start verder ideevorming; instellen kleine 'opstart- groep': enthousiasmeren van betrokkenen d.m.v. een congres; formeel aanschrijven departementen en bedrijven om ondersteuning te vragen. Conclusies trekken t.a.v ondersteuning en behoefte aan project 'rijkskaartpakket'. Go No Go besluit. Stap 2 Vaststellen opdracht/globaal programma van eisen, Formeren van een 'SBNK'-groep en begeleiding vanuit betrokken organisaties eventueel ook betrek ken van Topdienst en grote bureaus. Voortzetten onderzoek en inventarisatie. Eerste contacten met (niet-)commerciële software bedrijven voor grafische en GIS-programma's om mogelijkheden voor uitwisseling, inpassing en samen werking te bekijken. Inventariseren technische eisen aan de rijkskaartondergronden voor toepassing in veel gebruikte programma's. Definitief programma van eisen en werkplan. Start met proefkaart (bijvoorbeeld van de Randstad, weliswaar een lastige maar juist aan deze onder- de legenda van nederland Departement Departement Departement Pi\ vincie f^T I Topografische 'voeding' vanuit cartografische basisbeStanden conform vaste verschalingsafspraken Provincie tjl GIS-voeding vanuit grootschalige - bestanden; duidelijke afspraken over inhoud (=legenda) en verschalen

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 89