grond bestaan misschien de meeste behoefte, al is het alleen al om de baaierd aan plannen, beleids voornemens en -uitspraken en analyseresultaten van allerlei overheidsniveaus en derden op één kaartondergrond over te kunnen brengen en toe gankelijk te maken.) Op beperkte schaal internetsite bouwen en versturen en binnenhalen van cartografische informatie testen. Definitief bepalen van mate van vrije toegankelijk heid en de bijdrage in de kosten door de gebruikers, gekoppeld aan een ondernemingplan. Presentatie tussentijdse resultaten, evaluatie, even tueel bijstellen programma van eisen. Go No Go besluit. Stap 3 Uitbouwen tot 3 landsdekkende kleinschalige basis- kaarten. Bouwen van snel toegankelijke internetsite en boom structuur voor selecteren en versturen van cartogra fische informatie. Zo mogelijk eenvoudige programma's kopen, krijgen of ontwikkelen voor tekenen en GIS-werkzaam- heden. Opzetten werkplan en financiering voor geregeld actualiseren ondergrond en bijhouden van internet portal. Feestelijke opening volledige internetsite. Gestaag doorwerken aan actualiseren en verbreden van de cartografische bestanden en koppeling aan andere sites, bestanden en programma's. De stappen zijn hiernaast in een - optimistisch - tijd schema gezet (figuur 5.25). Het is tijdens de vervolgstappen ondermeer van belang dat de systematiek voor de ondergrond wordt afgestemd met het ontwikkelingsmodel voor PKB's, zoals in het kader van DURP momenteel op de rol staat. Daarbij zal een cartografische richtlijn voor de presentatie van beleidsinformatie worden ontwikkeld. Ter afsluiting nog het volgende. Het vervolg op deze studie heeft mogelijk een groot aantal ambtelijke, be stuurlijke, organisatorische en financiële consequenties, die elk voor zich tot een groot obstakel kunnen uit- 82 a. boekje en CD rondsturen 1b. check haalbaarheid, opstellen concept uitvoeringsprogramma 1c. congres met betrokkenen; opdrachtformulering 1d. eerste Go No Go (begin 2004) 2a. programma van eisen, uitvoerings organisatie plus financiering 2 b. proefproject Randstad 2c. tweede Go No Go 3a. optuigen gehele programma 3b. openen internetsite 3c. uitbreiden en onderhouden internetsite 5.25 Stappenschema voor de uitvoering groeien bij het verder ontwikkelen van het idee voor een breed bruikbare nationale ondergrond. Daarom moet steeds helder voor ogen blijven staan dat het louter de bedoeling is overheid en burger vrijblijvend een cartografische service te bieden en dus perse niet een nieuwe ambtelijke dienst of een nieuw wettelijk kader voor het samenstellen en het gebruik van beleidskaarten in het leven te roepen. de legenda van nederland

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 90