14 Deze werd gevolgd door een sluiting der Technische Hogeschool door de bezettingsautoriteiten. Tijdens deze sluiting maakte het Be stuur van Snellius zich verdienstelijk door de jongere-jaars land meters gastvrij op haar secretariaat aan de Hugo de Grootstraat te ontvangen en dezen leiding te geven bij hun zelfstudie. Na Pasen 19,41 opende de Technische Hogeschool weer haar poor ten en kon er gedurende ruim anderhalf jaar enigermate worden gestudeerd totdat in begin Februari 1943 bij razzia's vele studenten uit hun gebouwen werden gehaald en er aan de officiële studie een einde kwam. Hetgeen hierna in Delft gebeurde tekenkwestie en deportatie naar Duitsland had meer betrekking op het studentenleven en het studeren in het algemeen dan op de landmetersstudie in het bij zonder. Deze geschiedenis is al meerdere malen elders gepubliceerd en valt buiten de opzet van dit artikel. Na de bevrijding brak dan de tweede fase van de geschiedenis van Snellius aan. Het Bestuur, zoals dat vóór de beruchte tekenkwestie was samengesteld, was op dat ogenblik niet in staat haar taak weer op zich te nemen, daar twee Bestuursleden gemeend hadden de loyaliteitsverklaring te moeten tekenen. Een voorlopig Bestuur werd samengesteld om het zo noodzake lijke contact met de andere studieverenigingen op te nemen en om op de kortst mogelijke termijn een vergadering uit te schrijven, waarop men een nieuw Bestuur zou samenstellen. Elke vereniging moest na de bevrijding min of meer opnieuw be ginnen. Een ideale kans dus voor de jonge vereniging om een ge lijkwaardige plaats in te nemen temidden van de oudere studiever enigingen. Het Bestuur zag deze kans zeer goed en liet dan ook geen tijd voorbij gaan haar vereniging nieuw leven in te blazen. Tevens werd elke gelegenheid aangegrepen om haar vereniging naar buiten te doen vertegenwoordigen, zodat men het al zeer spoedig als heel normaal ging beschouwen bij officiële recepties één of meer leden van het Bestuur van Snellius aanwezig te zien. Niet alleen naar buiten, maar juist ook naar binnen werd aan „Snellius" hard gewerkt. Het instellen van een wekelijks borreluur

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 13