r Om enig beeld te geven van de omvang van de dienst wordt nog vermeld, dat jaarlijks behandeld moet worden: 20.000 metingen betreffende verandering in de perceelsindeling ten gevolge van in de openbare registers gepubliceerde akten; 22.000 metingen betreffende verandering in de bebouwing; en 5.000 metingen, welke op aanvraag en voor rekening van particu lieren worden uitgevoerd en tot doel hebben grensbepaling en/of vorming van nieuwe percelen voor overdracht of hy potheekstelling. Voorts heeft zich in geleidelijk groeiende mate samenwerking ont wikkeld tussen het kadaster en de landmeetkundige diensten van andere Rijksdiensten of lagere overheidsorganen, welke samenwer king erop gericht is de door een dienst verzamelde coördinaten en meetgetallen zo volledig mogelijk te benutten en dienstbaar te ma ken. Ook hierbij is het de taak van de kadastrale dienst de gegevens van de kadastrale perceelsgrenzen aan het geheel toe te voegen en de meetgetallen en coördinaten, welke van blijvende waarde zijn in het archief te verwerken. Deze samenwerking heeft herhaaldelijk geleid tot vernieuwing van de kadastrale gegevens van min of meer uitgebreide gebieden. Tot de regelmatige taak van het kadaster behoort ook de vernieu wing van het kadaster, waarvan de urgentie bepaald wordt, zowel door de behoefte aan een goede grondslag voor planologisch werk, in verband met de uitvoering van grote werken, zoals kanalen, we gen, inpolderingen, stadsuitbreiding, maar ook door de graad van nauwkeurigheid en de te kleine schaal van de bestaande kadaster- kaarten van gebieden, waarvan de kaarten veelvuldig moeten wor den geraadpleegd. Vernieuwing van het kadaster is tijdens zijn bestaan steeds afge remd door de hoge kosten, welke daaraan verbonden zijn, zo b.v. bedragen de kosten van de hermeting van oudere stadskernen meer dan 1000.per ha. Een onderzoek heeft echter uitgewezen, dat van de kleine drie millioen ha, waarvan nog steeds de oorspronke lijke kadasterkaarten in gebruik zijn, ongeveer 150.000 ha dringend hermeten zal moeten worden. Hieronder zijn begrepen ongeveer 18

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 17