De Geodetisch Ingenieur bij de Landmeetkundige Dienst van het Kadaster 20 door J. M. H. Heines Ingenieur ^Verificateur van het Kadaster te 9s-Gravenhage. Welke taak wacht de geodetisch ingenieur, voor het geval dat hij ambtenaar van het kadaster wordt en geplaatst wordt aan een bureau van de landmeetkundige dienst En welke mogelijkheden biedt hem de kadastrale dienst Het kadaster heeft in de toekomst stellig nodig naast ambtenaren van lagere en middelbare rang, een vrij groot aantal landmeetkun digen die de hogere opleiding hebben genoten. De geodetisch inge nieur zal, na bij een geneeskundig onderzoek daartoe geschikt te zijn bevonden, zijn intrede hij deze rijksdienst maken als adjunct-land- meter van het kadaster. Hij is door zijn brede en diepgaande weten schappelijke opleiding bestemd voor een leidende positie bij deze dienst, doch eerst op den duur. Dat hij deze niet aanstonds kan be kleden, is duidelijk, als men bedenkt wat een ervaring er nodig is om anderen te kunnen leiden, en niet alleen ervaring, ook kennis van voorschriften en inzicht in de knepen van het vak, om in staat te zijn in alle moeilijke gevallen de juiste oplossing te geven. Dat vor dert, naast het bezit van bepaalde eigenschappen, jarenlange erva ring. De tijdens de studietijd op een kadasterkantoor doorgemaakte stage doet aan deze bewering niets af. Onlangs kreeg schrijver dezes een opstel onder het oog, gedateerd 1946, waarin geschetst werd hoe Sir James G. Bisset, die in dat jaar commodore van de Cunard White Star Line was, 48 jaren tevoren als jongmaat werd aangenomen door een rederij te Liverpool; zij zou hem opleiden tot zeeman; buiten de

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 19