24 Een landmeter le klasse van het kadaster, en ook wel een land meter van het kadaster, kan in aanmerking komen voor het vervullen van de functie van hoofd van een bureau. Hiermede wordt hem wel een zeer verantwoordelijke post toevertrouwd. Deze functionnaris heeft een omvangrijke en belangrijke taak, vooral aan een groot bu reau: hij regelt de dienst, hij sanctionneert de metingstukken, hij verleent verlof, hij voert de correspondentie en hij maakt de beoor delingen op betreffende de hem toegevoegde ambtenaren. De geodetisch ingenieur, die als adjunct-landmeter van het ka daster in dienst trad, kan ten slotte ook nog promotie maken tot ingenieur-verificateur van het kadaster en tot enkele andere amb ten in het dienstvak. Het aantal van hen; die deze ambten bekleden in den lande is slechts gering. Het gebied van het Rijk is voor de landmeetkundige dienst van het kadaster verdeeld in vier divisies, elke divisie staat onder leiding van een ingenieur-verificateur. Daar nevens bestaan drie diensten welke ieder het gehele land bestrijken: de kadastrale ruilverkavelingsdienst, eveneens onder leiding van een ingenieur-verificateur, de dienst voor buitengewoon landmeetkundig werk en de bijhoudingsdienst der Rijksdriehoeksmeting, de beide laatste elk onder leiding van een Hoofd. Maar al maakt hij de laatstbedoelde promotie niet, het vak zal hem toch ten volle bevrediging kunnen schenken; het kadaster is een mooi vak Verreweg de meesten van hen, die er hun intrede bij de den, hebben al spoedig en voor goed hun hart eraan verpand.

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 23