De Geodetisch Ingenieur bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat door Ir A. Jvan der Weele Hoofd van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat Om niet genoodzaakt te zijn uitsluitend te speculeren op verwach tingen voor de toekomst zal ik in mijn volgende beschouwingen de landmeter van het heden en de geodetisch ingenieur van de toekomst over één kam scheren, daarin gesteund door het feit dat de regering hierbij al is voorgegaan door in de op 1 Januari 1948 in werking ge treden technische herziening van het bezoldigingsbesluit de landme ters en ingenieurs in dezelfde salarisschalen te plaatsen, daarbij te kennen gevend dat beider functie reeds nu als gelijkwaardig kan worden beschouwd. De taak van de ingenieur of landmeter bij de Meetkundige Dienst is, in overeenstemming met de gedachte, die ook aan de organisatie vorm der overige Rijkswaterstaatsdiensten ten grondslag ligt, in prin cipe van leidinggevende aard. Leidinggevend in twee richtingen n.l. zowel wat de wetenschappe lijke als wat de organisatorische kant betreft. Beide aspecten der werkkring zijn voor de dienst van even groot belang. Dat ik dan ook de wetenschappelijke zijde van de taak het eerst zal behandelen, is uitsluitend omdat zij bij de pas afgestudeerde ingenieur het meest in het centrum der belangstelling zal staan. Alvorens echter daartoe over te gaan moet worden opgemerkt, dat de werkzaamheden van de Meetkundige Dienst zijn georganiseerd in een aantal afdelingen, die elk hun speciale taak hebben. Deze specia lisatie heeft zeer zeker het nadeel, dat aan elke specialisatie eigen is, 41

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 40