De Geodetisch Ingenieur en de Fotogrammetrie 68 door Prof. Dr Ir WSchermerhorn, adviseur van het fototechnisch en kartografiscli bedrijf van de K.L.M. De fotogrammetrie is toch niet veel meer dan een bijzondere land meetkundige techniek, een speciale methode van meten, waarbij men de werkelijke terreinsituatie heeft vervangen door de fotografi sche afbeelding ervan. Waarom dan een afzonderlijke beschouwing hierover gevraagd onder bovenstaande titel Men zal immers in dit boekje ook wel tevergeefs een artikel zoeken over „de geodetisch ingenieur en de tachymetrie" Indien ik dan echter als argumenta tie uitsluit, dat de redactie geen ander voor mij passend onderwerp wist te bedenken dan blijft de onderstelling, dat de redactie toch in de fotogrammetrie nog wel iets meer heeft gezien dan een wille keurige landmeetkundige methode. Zij vindt dan schrijver dezes aan haar zijde. Er zijn talrijke voor beelden in de techniek, die tonen hoe een bepaalde bijzondere me thode van werken binnen het kader van het oude arbeidsveld blijkt nieuwe mogelijkheden te openen, hoe men taken, welke reeds lagen te wachten, doch die men eigenlijk niet baas kon, nu plotseling bleek te kunnen verrichten binnen de daarvoor gestelde tijd en met de beschikbare hulpmiddelen en mankracht. In dit feit ligt de wezenlijke betekenis van de luchtkartering. Na tuurlijk heeft deze werkwijze ook betekenis voor alle gevallen, waarin het blijkt, dat men kaarten in wat korter tijd of voor 10 of 20% lager prijs kan verkrijgen dan volgens klassieke methoden. Het spreekt vanzelf, dat ik er steeds op uit zal zijn, in zulke gevallen

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 67