Korte beschouwing over enkele werkzaamheden van de Landmeter in Ontario (Canada) 86 door H. Klinkenberg In dit artikel zal ik alleen die werkzaamheden in het kort behan delen, waar ik zelf, in de P/2 jaar, dat ik in Canada ben, enige er varing in heb opgedaan. Elke provincie in Canada heeft zijn eigen Surveys Act (landmeet kundige voorschriften) en zijn eigen landmeetkundige organisatie. Om in Ontario als „registered Ontario Land Surveyor (O.L.S.)" werkzaam te kunnen zijn, moet je eerst voor de Ontario Land Sur veyors Association 2 examens afleggen, n.l. een intermediate en een final examination. Overigens wordt vereist, dat je goede wiskunde- cijfers hebt behaald op het eindexamen H.B.S. Behalve de 2 exa mens moet je ook 3 jaar leertijd doorbrengen bij een registered O.L.S. Gezien mijn Nederlandse opleiding hoefde ik maar 1 jaar leertijd door te brengen, maar moest wel de beide examens afleggeu. De examens zijn niet moeilijk voor een in Nederland opgeleide land meter, een behoorlijke kennis van de Engelse taal is natuurlijk wel vereist (speciaal voor de wetskennis) Wil je in een andere provincie gaan werken, dan moet je daar weer eerst het eindexamen afleggen voor de vereniging van land meters van die provincie. Al deze voorschriften omtrent toelating, examens, enz. zijn officiëel vastgelegd in wetten (bijv. voor Ontario in de „Land Surveyors Act") Om de methoden van meten te begrijpen moeten we het verschil in historische ontwikkeling van het oude Europa en de jonge landen

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 85