87 als Canada, de U.S.A., Australië, enz. niet uit het oog verliezen. Toen hier in Canada na 1760 zich meerdere nederzettingen be gonnen te ontwikkelen, ontstond de behoefte om land te verdelen, zodat de regering percelen kon uitgeven aan geïnteresseerden. Zo ontstonden (en ontstaan nog steeds) de „Townships" (het beste vertaald als Gemeenten), met afmetingen variërend van 6x6 mile tot 9x9 mile. De omtrek van deze Townships werd door de land meters bepaald en vastgelegd op de grond, vroeger door houten pos ten, nu door stalen pijpen. Nadat deze Township boundaries op de grond waren verzekerd en opgemeten werd de Township onderver deeld in Lots (rechthoekige percelen)Er zijn in elke Township tus sen de 6 en 12 rijen Lots, elke rij Lots vormt een Concession. De af metingen van de Lots variëren vrij sterk, van ongeveer 400mxl000m tot 600m x 1200m. Zoals in alle oorspronkelijk Britse gebieden werken we in Ca nada met feet en inches. Maar bij het meten van de oorspronkelijke Townships werkten ze altijd met „chains" (meetkettingen) net als in de vorige eeuw in Holland. 1 Chain 66 feet (20 m) en een chain is onderverdeeld in 100 links. Ook nu nog worden de afmetingen van Townships Lots in chains gegeven. Bij eventuele hermetingen in deze Townships moeten we dan ook alle maten omwerken van feet in chains. Bij de oorspronkelijke metingen van elke Township wer den en worden alle topografische bizonderheden opgemeten, bijv.: heuvels, rivieren, meren, moerassen, enz. Er zijn in Ontario een 7-tal verschillende typen Townships. De eerste 50 jaar was er absoluut geen controle op de metingen, zodat men na die tijd een soort con trole metingen invoerde. Thans worden de Townships uitgelegd volgens een „sectional system" (blok systeem), deze Townships heb ben als omtrek 9 miles zijden, ze bestaan uit 12 Concessions en elke Concession bevat 28 Lots; afmetingen van elk Lot zijn 25.25 chains N.B. 1 foot 30 cm; 1 chain 66 feet 19,80 m; 1 mile 80 chains; 1 Acre 10 vierkante chains. (Leve het metrieke stelsel)

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 86