Ontario, zijn nu de Land Titles Offices, volgens het Australische sy steem) In elke County is minstens één registry office. Een County is samengesteld uit een groep Townships, het beste te vergelijken met een provincie in Holland. (N.B. de provincies in Canada hebben op veel gebied een wetgevende en uitvoerende bevoegdheid, die in Holland alleen door de Eerste en Tweede Kamer en ministers wordt uitgeoefend; elke provincie heeft zijn eigen parlement en ministers). Elke County heeft zijn eigen County Court (gerechtshof) en meestal vlak naast het gerechtsgebouw is de registry office. In de registry office worden de acten (deeds) geregistreerd, elke acte wordt woor delijk gecopiëerd. Zolang iemand 1 of meer gehele Townships Lots koopt is er geen survey nodig, maar de landmeter komt er aan te pas als iemand een deel van een Lot koopt. Dit deel moet n.l. be schreven worden en alhoewel vroeger Jan en alleman een meestal volkomen onvolledige beschrijving (description) opmaakte en die dan in die tijd rustig werd aangenomen door de Registrar, zijn de Registrars thans wel veel strenger in hun eisen geworden en komt dus de landmeter er steeds meer aan te pas. De landmeter komt eigenlijk op 3 manieren in dit verband te pas: 1. Iemand wil een bepaald stuk grond hebben beschreven, dat hij de landmeter op het terrein aanduidt. De landmeter meet het op en maakt een description op. 2. Iemand heeft een stuk grond gekocht en wil de landmeter laten controleren of hij werkelijk die grond heeft, zoals in de acte staat beschreven. 3. De landmeter moet een bepaald stuk terrein uitmeten volgens een van te voren opgemaakte beschrijving. Bij 2 en 3 moet je dus de beschrijving volgen en geef je met pij pen de grenzen aan volgens de beschrijving (zal dus vaak niet klop pen met afscheidingen op het terrein aanwezig) Het maken van een description is meestal niet zo moeilijk, alhoe wel de metingen vaak bemoeilijkt worden door terreinsomstandig heden (bossen, moerassen, heuvels, enz.). Elk deel van een Township Lot moet „vastgemeten" worden aan een van de Townshiplot corners. Een eenvoudig geval heb ik op 89

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 88