Thence N 21°-05' W, 110' db to the high water mark of Otty Lake, Thence north easterly and easterly, following the several windings of said last mentioned limit 78' to a point at the intersection of said last mentioned limit with a line, drawn on a course of N 18°-06' W from the point of commencement, Thence S 18°-06' E 115' to the point of commencement. Said described parcel shown outlined in red on a plan of survey, made by John Transit, Ontario Land Surveyor and dated May 10, 1950. De stijl is nogal eigenaardig, maar dat schijnt internationaal, voor alles wat een beetje officiëel wil lijken. Dit hele voorafgaande verhaal gaat ook op voor kleine metingen in steden en kleinere plaatsen. Daar echter zijn de Lots veel kleiner van afmeting en komen we in aanraking met de z.g. „registered plans". Deze plans ontstaan als volgt: een stad breidt zich uit; eige naars aan de buitenkant gaan langzamerhand steeds meer kleinere percelen verkopen en inplaats van nu elk perceel apart te beschrij ven, wordt het hele gebied (bijv. een geheel Townshiplot of deel er van) onderverdeeld in lots met afmetingen van zo gemiddeld 50 x 100 feet, dit noemen we dan een subdivision. Deze subdivision wordt eerst voorlopig op papier ontworpen als een draftplan. Straten worden er op aangegeven en de globale af metingen van de lots; verder hoogtelijnen, type grond, hoe diep het gesteente onder de oppervlakte is en allerlei practische inlich tingen als bijv. welk type huizen er worden gebouwd, bestaande busverbindingen, enz. Dit draftplan wordt opgezonden naar Toron to, naar het Department of Planning and Development (N.B. zo een draftplan moet zijn opgemaakt door een O.L.S., die dus op het ter rein de omtrek opmeet, waterpassingen uitvoert, enz.)Op een klein sleutelplan wordt de ligging van de „proposed subdivision" aange geven t.o.v. het omliggende terrein, bestaande hoofdwegen, enz. Er is een „planning act", die verschillende voorschriften geeft waar aan een subdivision moet voldoen en dit wordt nu gecontroleerd door het department, ook andere departments krijgen een copy o.m. het Department of Health en het Department of Highways. 91

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 90