Na goedkeuring van dit „plan of the proposed subdivision" kan de landmeter zijn gang gaan en worden alle Lots en straten op de grond uitgemeten en vastgelegd. Bearings worden bepaald, alle af metingen opgemeten en hiervan wordt het definitieve plan opge maakt op linnen papier. Dit plan moet dan ondertekend worden door alle personen, die op één of andere manier eigendoms- of hypo theekrechten hebben op een deel of de gehele subdivision, verder komt er een officiële verklaring van de landmeter op, dat het plan werkelijk de goede maten enz. aangeeft en wordt ook door hem ondertekend. Dit plan moet eerst weer opgestuurd worden naar het Department en het plan krijgt een stempel als het goedgekeurd is. Dan gaat de eigenaar van de verdeelde grond naar de registry office en wordt het plan officieel geregistreerd en krijgt dan een bepaald nummer. Na die tijd luidt een description van één of meer lots op zo'n subdivision als volg: All and singularin the town of North York, County of York, being composed of parts of lots 108 and 109 according to a plan, filled in the registry office of said County as number 350. Heel globaal heb ik hier dus de belangrijkste werkzaamheden van een O.L.S. behandeld, absoluut niet volledig, want dat is niet mo gelijk. Een ander soort werk zou ik nog willen noemen, n.l. het opmeten en ontwerpen van een drain (verbetering van de afwatering)In een aparte „Drainage Act" wordt de hele procedure uiteengezet en alle bevoegdheden van de O.L.S. (of engineer) vastgelegd. De werkzaam heden zijn: opmeten van reeds bestaande sloten of beken, het water passen om een juist verval te kunnen berekenenelke 100 feet wordt op 10 feet van de centre line van de te graven of uit te diepen af- wateringssloot een houten piket geslagen en daarvan de hoogte be paald. Op het kantoor wordt de juiste diepte van de sloot berekend voor goed verval; grondverzet wordt bepaald en op een lengtepro fiel wordt de hoogte van het terrein, diepte van eventuele bestaande sloot en de ontworpen sloot aangegeven, benevens da hoogte van de piketten. De uitvoerders kunnen dus elke 100 feet precies de sloot tot op de juiste diepte graven. 92

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 91