f eigen stijl, los van enige andere verantwoordelijkheid en betrekkelijk los van het materiële in het mensenbestaan. De student van heden staat niet meer afzijdig van het werkelijke leven. Hoe kan hij ook Rusland, Korea, de militaire dienst en niet te vergeten de financiële en economische toestand, die hij elke dag in zijn portemonnaie voelt, of eigenlijk, die hij er niet in voelt; al deze dingen drukken hem als zij het iedereen doen. Hoe is het nu met „Snellius" gesteld? Laat iedere student beseffen, dat het zijn plicht is, in zijn studietijd zich ook te vormen tot mens. Hij is er niet mee af alleen maar vlijtig te studeren. Een afgestudeerd ingenieur, die niet geleerd heeft zich te redden in de wereld, die niet geleerd heeft met mensen om te gaan, die niet in zijn studententijd gerijpt is tot een bewust man, is ondanks zijn diploma toch een stak ker. Juist nu, nu het leven zo moeilijk is, moeten alle zeilen worden bijgezet en daarom is juist nu de taak van een vereniging als „Snel- lius" zo belangrijk. „Snellius" biedt de student niet alles, het is immers een studievereni ging, maar tocli wel veel. Laten wij ons daarom verheugen op dit Lustrum. En mogen dan de omstandigheden van nu somber zijn, juist het feit, dat men een Lustrum wil vieren, bewijst, dat de jon- gemensen niet versagen. Dit is dan meteen een belofte voor de toekomst. Het geeft vertrouwen, te heseffen dat vele studenten van vandaag ondanks alle moeilijk heden er toch komen, in verhouding niet minder dan vroeger en ik wil graag zeggen, dat ik grote bewondering heb voor de student, die in de tegenwoordige tijd zijn diploma haalt, voor zijn volharding en zijn doorzettingsvermogen. Trots de narigheid om ons heen toch reden tot vreugde Ja, vreugde om onze dappere jonge generatie en nu vreugde om „Snellius" Prof. J. M. Tienstra, Voorzitter van de sub-afdeling Geodesie 10

Lustrumboek Snellius | 1950 | | pagina 9