In de Authority's administratie behoren zij tot de „surveyors". Zij verdienen hetzelfde salaris als de ingenieurs, er zijn alleen beperkin gen in de mogelijkheden van promoties tot de allerhoogste rangen. Men kan rustig zijn werk doen en weet waar men staat. De positie van de geodetisch ingenieur buiten de Authority is zeer moeilijk. Hij is noch erkend door het Institution of Engineers noch door het Institution of Surveyors. Dit laatste is de „union" van de Licensed Surveyors, de eigendomslandmeters, en heeft grote macht. Het Institution of Engineers is federaal, elke staat echter heeft zijn Institution of Surveyors. Hun houding verschilt ook in de diverse staten. Die in New South Wales is bepaald vijandig te noemen (zelfs heeft men vorig jaar een motie tot instelling van een opleiding aan de Universiteit van Sydney verworpen). In Victoria daarentegen, waar in Melbourne reeds verscheidene jaren een leergang voor g.i. bestaat, erkent men sinds korte tijd wel de buitenlandse diploma's. Van de afgestudeerden in Melbourne eist men een jaar practijk in eigendomsmetingen, van de buitenlanders bovendien een examen in de rechten, afgezien van het Britse staatsburgerschap. De reactie wordt steeds duidelijker, de omstandigheden laten zich niet dwingen. Een apart Institution of Engineering Surveyors is in verscheidene staten reeds opgericht. Ook worden er steeds weer pogingen gedaan om een modus te vinden, de „geodetic engineer" onder te brengen in het Institution of Engineers. Ook hier malen de molens langzaam. Men zit nu eenmaal niet op nieuwe buiten landse leden te wachten. 1 1 De mogelijkheden om als geodetisch ingenieur naar Australië te emigreren, zonder dat men van te voren weet, wat voor werk men krijgt, en waar men dit zal vinden, zijn niet gunstig te noemen. Het ziet er niet naar uit, dat dit in de zeer nabije toekomst zal ver anderen. Dit neemt echter niet weg, dat in vele gevallen ook in dit wereld deel ons mooie vak door de g.i. met succes uitgeoefend kan worden. 110

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 117