De Colonial Survey Service in Nigeria ir P. M. UPPERMAN „So geographersin Afric maps With savage pictures fill their gaps And o' er unhabitable downs Place elephants for want of towns99 (Jonathan Swift1730j Het woord „Colonial" in het opschrift van dit artikel is nu bijna onjuist, omdat Nigeria in 1956 volledig zelfbestuur zal krijgen. De eerste stappen op weg naar deze status zijn reeds gezet: het land is nu reeds in drie gebieden n.l. Northern, Eastern en Western Region verdeeld, die straks „the Federation of Nigeria" zullen vormen. Deze veranderingen werken ook door op landmeetkundig terrein, want nu heeft elk van de drie genoemde gebieden een landmeetkun dige dienst die metingen van regionale omvang verzorgt en tevens bestaat er een dienst getiteld „Federal Surveys" die, de naam zegt het reeds, metingen in het gehele land verricht. Deze indeling brengt ook met zich mee dat men nu niet zoals vroeger via de „Crown Agents for Overseas Governments and Admi nistrations" te Londen bij de landmeetkundige dienst in Nigeria een sollicitatie indient, maar bij één der vier genoemde diensten. Persoonlijk heb ik alleen in de Northern Region gewerkt en zal dus uiteraard over de andere twee gebieden kort zijn. Het grote ver schil tussen het Noorden en het Zuiden van Nigeria is gelegen in het feit dat het klimaat en de bewoners van het land totaal verschil lend zijn. Persoonlijk vind ik, en dat zijn er velen met mij, dat de mensen in het Noorden prettiger zijn om mee te werken. Verder is 't klimaat in het Noorden droger en dus voor Europeanen gezonder. 125 door Surveyor bij de Colonial Survey Service in Nothern Nigeria

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 135