lets over KLM Aerocarto n.v. T H. J. D E B R U IJ N 132 door Directeur Slechts weinige toeristen, die via het St. Agathaplein een bezoek brengen aan het museum „Het Prinsenhof", of Delftenaren, die van Phoenixstraat via St. Agathaplein naar de Oude Delft gaan, zal het bord opvallen, dat boven een der ingangen staat van het grauwe ge« bouw, dat dit plein aan een zijde afsluit. Het bord, waarop staat aan gegeven, dat in dit gebouw gevestigd is het Cartografisch Bedrijf van KLM Aerocarto n.v.; een stukje dus van het wereldomvattend bedrijf der K.L.M. Het opnamebedrijf dezer n.v., welke n.v. is gegroeid uit het vroegere Fototeclinisch en Cartografisch Bedrijf, heeft zich al sinds tientallen jaren bezig gehouden met de luchtfoto grafische opnamen voor kaarteringsdoeleinden; in Nederland o.a. voor de Topogra fische Dienst, de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat en het Kadaster; in het buitenland voor het opsporen van aardolie, de al gemene verkenning van nog onbekende gebieden, enz. Plannen voor de stichting van een eigen kaarteringsbedrijf bestonden reeds vóór de tweede wereldoorlog; deze plannen konden echter pas na de oorlog worden gerealiseerd en het thans in 't voormalige St. Agatha- klooster gevestigde bedrijf is het enige particuliere luchtkaarterings- bedrijf in Nederland. Door dit „particuliere" is tevens de aard van het bedrijf bepaald; in tegenstelling tot de overheidsdiensten, die elk een bepaald arbeidsterrein binnen de landsgrenzen bestrijken, moet het particuliere bedrijf trachten minstens self-supporting te zijn door overal ter wereld, waar zich mogelijkheden voordoen, te opereren, en de meest uiteenlopende opdrachten uit te voeren. Bij het verwerven van buitenlandse opdrachten kan KLM Aero-

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 144