Op hoeveel foto tijd per dag kan gemiddeld worden gerekend in het gunstige opnameseizoen, enz., enz. Vragen en nog eens vragen over onderdelen, die alle met elkaar in verband staan en elkaar beïnvloeden. Onderdelen, waarvan de kosten zo scherp mogelijk dienen te worden bepaald met het oog op de sterke wereldconcurrentie. Onderdelen, waarvan echter ook de voor uitvoering noodzakelijke tijd zo goed mogelijk dient te wor den bepaald om in de verschillende bedrijfsonderdelen de juiste en economisch verantwoorde foliow-up te verkrijgen, want ook het element „tijdsduur" is voor de klant van het grootste belang. Is, na al deze voorbereidingen, de opdracht gegund, dan kan het gehele opname- en uitwerkingsapparaat in werking treden. Het spreekt vanzelf, dat bij de kaartering de productie-methoden totaal verschillend zijn wanneer b.v. in het ene geval een uiteinde lijke kaart op schaal 1 1.000 met 1 m hoogtelijnen wordt verlangd, terwijl men in een ander geval voldoende heeft aan een summiere topografische kaart op schaal 1 100.000 met 5 m hoogtelijnen. Beide gevallen kunnen zich voordoen, evenals alle denkbare tus senvormen. Het Cartografisch Bedrijf van KLM Aerocarto n.v. kan, dank zij een uitgebreid en uiteenlopend instrumentarium, en dank zij een staf van op brede basis geschoold personeel, zeer ge varieerde kaarteringswerkzaamheden uitvoeren, als ook werkzaam heden op het gebied van de terrestrische landmeetkunde. De land meters gediplomeerde zowel als middelbare krachten zullen dikwijls in het buitenland ware expedities moeten uitrusten om de 134

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 146