Beelden uit de carrière van een rimboe-landmeter M. LUNENBURG door Aan liet einde van een vrij bont gekleurde loopbaan gekomen, vind ik het prettig om mijn landmeetkundig leven nog eens de revue te laten passeren, een leven dat ik weliswaar heb besloten als luchtkaarteerder, maar waarin ik toch altijd in hart en nieren rimboe-landmeter gebleven ben. In 1912 deed ik bet toenmalige vergelijkend examen voor adspi- rant landmeter van het Kadaster, samen met o.a. Tienstra en For tuin. De normale gang van zaken van boekhouding, grondbelasting, velddienst, Delft, liermeting werd door de mobilisatie 1914-1918 zwaar verstoord, maar uiteindelijk slaagde ik in 1919 voor het examen voor landmeter van het Kadaster en werd te wrerk ge steld op het kantoor Zutphen onder de Ingenieur-Verificateur M. de Vos, later opgevolgd door Th. L. Kwisthout. Het werk beviel me zeer goed, maar ondanks de militaire disci pline, die ik me via een tamelijk uitgebreid straf-register verworven had, kon ik mij in het ambtelijk bestel maar matig thuis voelen. De conclusie ligt voor de hand: ik trachtte emplooi in het buiten land te vinden, maar in die tijd waren de kansen verre van veelvul dig; de eerste kwam pas in 1923 bij de B.P.M. in Venezuela, doch daar kon ik door gezinsomstandigheden niet naar solliciteren. De volgende kwam jaren later en lag weer bij de B.P.M., ditmaal Astra Romana, maar die kans verknoeide ik door te hoge eisen te stellen. Later hoorde ik, wat er in Roemenie voor tegenwaarde van een hollandse gulden te koop was en begreep, dat voor het mij geboden salaris het halve land mijn geweest zou zijn. 138

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 150