Ontmoeting Onlangs op een van mijn fietstochten door het bekoorlijke Zuid Limburg werd me een ware verrassing bereid, toen een groot for maat bord aan een genoeglijke dorpse winkel-van-Sinkel aankon digde, dat daar een landmeter gevestigd was. De winkel-etalage deed zeker niet vermoeden, dat landmeetkunde een verkoop artikel is, en nieuwsgierig ging ik dan ook naar binnen om te onderzoeken aan welk persoon de verbórgen helft van het ogen schijnlijk dualistisch beroep verbonden was. En ja, achter de toonbank stonden twee mensen, naar schatting boven de zestig, de vrouw geheel grijs, de man een hoofd vol blon de haren, en zij schenen de oplossing van het vraagstuk, dat zich vóór de winkelpui voordeed. Naar de man mij later verklaarde, had hij de winkel slechts opgezet ter tegemoetkoming van zijn bedrijvige vrouw, terwijl hij al sinds 40 jaar een dagtaak had met landmeten. Terwijl de vrouw doorging met de klanten te bedienen en lief devol de artikelen in haar handen woog, begon hij me van achter de toonbank te vertellen over zijn werk, de winkelwaren latend voor wat zij waren: Hartedief-kachelpoets, E.H.B.O.-artikelen, sou- veniers, „klemmen om dieren te temmen en te doden" gloeilam pen, ansichten, enz.. In mijn onwetendheid stelde ik de landmeter allerlei vragen, en gaandeweg ontspon zich een interessant gesprek, waarin hij met warmte vertelde van zijn jarenlange practijk. Zijn voornaamste werkzaamheden lagen op het voorterrein van de notaris. U weet, dat op de bekende aanhef van een notariële acte, waarin de comparanten ter linker- en ter rechterzijde zich aan de lezer komen voorstellen, de clausules over de betreffende percelen en goederen behoren te volgen. Deze toevoeging van de landmeter zelf. 162

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 169