Snellius in „Delft" Jarenlang heeft men gesproken over het doel en het wezen van Snellius. Velen hebben hun ideeën daaromtrent geformuleerd en de ze bij bepaalde gelegenheden openbaar gemaakt. Al deze formule ringen blijken te voldoen aan art. 1 van de Wet („Het Gezelschap Snellius stelt zich ten doel de uitbreiding der kennis en de beharti ging der studiehelangen van zijn leden"), ja zelfs kregen zij, naar mate de tijd vorderde, een steeds utgebreidere strekking. Men zal zich afvragen of dit noodzakelijk is. De taak van Snellius staat immers nauw omschreven in de Wet? Men bedenke dan, dat, naast de behandeling van interne aange legenheden, het Gezelschap, samen met studieverenigingen van an dere afdelingen, ook problemen te verwerken krijgt, die de student in het algemeen betreffen. Bedoeld worden hier bijvoorbeeld vraag stukken van sociale aard, verkorting der studieduur, verzekering voor studenten, etc., zoals die onder bekwame leiding van de Cen trale Commissie voor Studiebelangen misschien niet alle tot een op lossing worden gebracht, maar waaruit toch bruikbare adviezen resulteren. Ook worden de wijzigingen in de H.O.-wet, zoals deze thans in de Tweede Kamer zijn ingediend, door velen in Delft critisch bekeken. Zullen Curatoren, nu de T.H. rechtspersoonlijkheid zal krijgen, zich met de persoonlijke geestelijke vorming der studenten inlaten, zo vraagt men zich af. Hoe zal de voorgestelde maatregel betreffende uitsluiting van examens worden gehanteerd (binnen twee jaar Pi en binnen 4 jaar P2)? 15

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 16