10 Maart: Met niet meer zo „gewichtige" portemonnaies en een gevoel van voldoening verlieten we Parijs: la ville de lumière DEELNEMERS AAN DE EXCURSIE: Prof. R. Roelofs N. D. Haasbroek Mr. J. H. Jonas Mevr. A. Homan-v. d. Weel Mej. P. B. v. Blokland J. E. Alberda W. Bakker L. Bormans S. C. Bruinsma D. C. de Bruyn A. Dekker A. E. Dolf in J. H. Dijkhout M. H. Hol Craanen A. H. Kooimans B. L. M. Lax K. Leegte H. C. M. Luyten E. F. Meerdink K. v. d. Molen W. Nieuwveld H. W. Rentema P. A. Roos H. G. L. IJzerman A. J. Voshaar A. Waalewijn A. W. Wiltink EXCURSIE NAAR ZWITSERLAND - 21-28 FEBRUARI 1953 21 Februari Van slaapzak en broodbeleg voorzien vertrok de „Europa Express" uit Delft voor de tweede internationale excursie. Na de Bergeykse Barrière en de Kempense heuvels bleken geen taai- moeilijkbeden de grenzen van Frankrijk, het land van de wijn, meer gesloten te kunnen houden. Vlot werd in Metz van de in de porte feuilles brandende francs gebruik gemaakt en het kostelijk nat, voorbestemd deze week bij velen de dorst te lessen, verhoogde de stemming bij elke teug, terwijl de moed om zelfs rookgordijnen in de jeugdherberg te Straatsburg te trotseren bij de meesten niet bleek te ontbreken. 22 Februari: 's Morgens was er gelegenheid ter kerke te gaan. Daarnaast nodigde de aan majestueuse kerken en historische gebou wen zo rijke stad zeker tot een wandeling uit. De middag voerde ons naar Aarau door het Rijn- en Aardal, magni fiek beeld van de schoonheid der schepping. 23 Februari: In Aarau werd een bezoek gebracht aan de Kern- fabrieken, die in bedrijf bleken te zijn ondanks alle carnavals- festi viteiten. Het gehele productieproces, van het onbewerkte basismateriaal tot de samenstelling en regeling van de diverse typen instrumenten (theodolieten, waterpasinstrumenten, verrekijkers, polarimeters, mi croscopen, tekengerei etc.) werd ons getoond. De bijzondere ontvangst in Aarau en de goede nachtrust in het Zwit serse eiderdons van Hotel „Glockenhof" werden in dankwoorden van prof. Baarda en de voorzitter van het Gezelschap gememoreerd. 173

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 176