Lausanne (5 semesters), waarna voor het Grundbuchgeometerpatent nog 2 jaar practijk wordt vereist. Aldus de heer Harry. 's Middags werd de Eidgenössisclie Landestopographe (samenvoeging a.h.w. van Topografische dienst en Rijksdriehoeksmeting) in Bern bezocht. De instandhouding van de db 5000 le, 2e, en 3e orde trian- gulatiepunten en van het waterpasnet is haar taak, met daarnaast het vervaardigen en bijhouden van de Zwitserse topografische kaar ten (reproductie-afdeling Vanaf de „Gurten", een 850 m. hoge „heuvel" nabij de stad, waren de besneeuwde Alpentoppen, diep in het Zuidelijk Alpengebied ge legen, nog prachtig zichtbaar. Een gezamenlijk diner in de „Kornhauskeller" besloot deze laatste dag. De stemming steeg zichtbaar, niet in het minst toen het orkest het aloude vaderlandse lied „Dar bei die Molen" weggaf. Onze oud voorzitter Lodewijks nam daarop onmiddelijk de microfoon ter hand en stak een van zijn bekende speeches af. 27 en 28 Februari werd de terugreis gemaakt. In Straatsburg wisselden de laatste francs van eigenaar: men dronk weinig en zag veel voor veel geld, maar de kenners zagen en nutig- den veel voor weinig geld. En voorzien van een aanzienlijke lading souvenirs en andere con sumptie werd de Nederlandse sfeer hervonden, waarna een ieder wel tevreden huiswaarts toog. DEELNEMERS AAN DE EXCURSIE: Prof. ir W. Baarda W. J. Bonekamp H. C. M. Luyten ir G. J. Bruins L. Bormans P. J. F. Nas ir J. C. de Munck D. C. de Bruyn W. A. J. M. Quist J. M. N. v. Drogenbroek H. J. Buiten L. P. C. Roelfzema P. F. H. Wessel A. E. Dolfin P. A. Roos Mej. A. A. v. d. Kamp J. H. Dijkhout J. L. Slagman Mej. W. M. A. Meyer J. Edel Slamet Alwi G. Bakker J. Henkei Raden Soetjipto Adihardjo W. Berends P. Hey P. M. Upperman P. A. G. Beugels C. Kragt A. J. Voshaar P. A. Boerstra M. H. C. Lodewijks G. Westerink EXCURSIE NAAR DUITSLAND - 20-27 FEBRUARI 1954 20 Februari: Hoe vroeg was het (4.30) en hoe ver Heidelberg, du schönste, du Stad am Neckarstrand Niettemin voerde een zeer aan gename reis het gezelschap per luxe salon-mobile de tour, naar het Zuiden van Duitsland. 175

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 178