24 Februari: De heer E. O. Mess ter, directeur van de firma Zeiss- Aerotopograph, hield de volgende morgen een voordracht over foto- grammetrische instrumenten, welke door Zeiss in de handel worden gebracht. Het bezoek aan de Bayerische Landesvermessung, waar de Beierse triangulatie- en topografische dienst haar zetel heeft, was enigszins teleurstellend doordat slechts van het kaarteren en reproduceren een indruk kon worden verkregen. 25 Februari: Een uitstapje naar de Wallberg am Tegernsee ver schafte velen een gedenkwaardige dag. In skilift en op skibob ge* noot men volop van sneeuw en landschap. 26 FebruariEn intussen neeg de excursiezon ter kimme. Rüdes heim was het doel. De ontmoeting met de Drachenstein en met 50 Duitse geodetische studenten laat aangename herinneringen na, of schoon dit alles ons niet verhinderen op 27 Februari: via het Rijndal, onze haardsteden weer op te zoeken, vele ideeën en ervaringen rijker. DEELNEMERS AAN DE EXCURSIE: Prof. 'R. Roelofs A. E. Dolfin E. F. Meerdink N. D. Haasbroek J. H. Dijkhout F. Prak J. W. Gonggrijp H. M. G. A. Eggen W. A. J. M. Quist J. E. Alberda M. A. Hol Craanen C. Roos W. Berends A. J. Kers A. C. Scheepmaker S. G. Bervoets W. J. F. Krietemeijer J. L. Slagman P. A. G. Beugels B. G. K. Krijger Slamet Alwi P. A. Boerstra K. Leegte Raden Soetjipto Adihardjo A. Boessenkool G. H. Ligterink P. F. H. Wessel W. J. Bonekamp ir. J. A. van der Linden J. J. H. Wijnands H. J. Buiten M. H. C. Lodewijks EXCURSIE NAAR ENGELAND - 20-28 FEBRUARI 1955 19 Februari: „Een flinke bries, een lamme schuit, dat houdt elk Geo-buik niet uit!" Zo begon de reis van de 21 deelnemers aan de excursie naar Londen. 20 Februari: Niettemin was het in Londen bijzonder rustig; de in de week zo drukke City was deze Zondag bijna geheel verlaten en in de stille rustdagsfeer vond een ieder zijn weg. 21 Februari: Maandagmorgen werd „The Colonial Surveys" be zocht in Tolworth. Sinds 1946 is al het geodetisch ontwikkelings- en kaarteringswerk, de Engelse koloniën betreffend, in deze dienst 177

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 182