Een omschrijving van het beroep survey or" is: „The art of determining the value of all descriptions of landed, mineral and house property and of the various interests therein; the practice of managing and developing estates; the science of admeasuring and delineating the physical features of the earth and of measuring and estimating artificers9 work99 De eigen opleiding bestaat uit 2 jaar theoretische en 2 jaar prac- tische scholing. 26 Februari: Door de „The Ordnance Survey Office" te Ches- sington wordt de triangulatie tot en met de totstandkoming van de „kadaster"-kaart verzorgd. De jongste triangulatie is enige jaren voor de oorlog begonnen en thans ongeveer gereed. Groot-Brit- tanië is daartoe in een aantal secties verdeeld. Een zo regelmatig mogelijke verdichting na de 2e en 3e orde trian gulatie, wordt nagestreefd, en d.m.v. veelhoeksmeting en meet lijnen uitgevoerd. Als nauwkeurigheidseis voor de punten is de decimeter aange nomen. De veldwerken worden in het veld op schaal getekend op (rand- loze) vierdelige aluminium tableaux, die voorzien zijn van de vaste punten. Zo wil men reeds in het ireld de grondslag voor de kaarten 1 2500 en 1 1250 klaar maken. Deze methode maakt het gebruik van papier en het neerschrijven van maten overbodig, is daaren tegen langzaam en tijdens regenperioden e.d. niet arbeid-verschaf- fend voor het bureau. Een poging om de kaarten 1 2500 foto gram- metrisch te vervaardigen heeft in landelijke gebieden meer succes gehad dan in de steden. 27 Februari: De laatste excursiedag werd een bezoek gebracht aan de instrumentenfabriek van Hilger Watts te Debden. Hier werd een duidelijk beeld verkregen van de fabricage van de Watts theodolieten en -waterpasinstrumenten. 28 Februari: Nadat ieder deze Zaterdag zijn laatste bezoeken in Londen kon afleggen, werd 9s avonds de terugtocht aanvaard. In de vroege ochtend ging na een goede overtocht, een ieder zijns weegs, om thuis al het genotene nog eens rustig te laten bezinken. 179

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 184