Snellius 1950-1955 ir S. G. BERVOETS Een bepaalde gedachten-associatie inspireert mij bijna, om tussen haakjes „Hoofdstuk II" aan het opschrift boven deze bijdrage toe te voegen. Nu Snellius haar derde Lustrum gaat vieren, en zij ter gele genheid daarvan weer voor de dag komt met een speciaal uitgegeven boek, gaan onze gedachten n.l. weer terug naar het vorige Lustrum- boek en het dito feest. De lezer, zal zich wellicht afvragen waartoe dit mag dienen, want uiteraard zal hij met mij meer gespannen zijn op hetgeen dat komen gaat, dan op hetgeen reeds geweest is. En wat nut het heeft om te weten dat het toen zeer geslaagd was, dat Snellius zich mocht ver heugen op een grote belangstelling tijdens de openbare vergadering en op een druk bezochte receptie daarna, dat de gasten en de leden van Snellius genoten hebben van de tafelspeeches aan het diner, en zich niet minder te goed hebben gedaan aan de spijzen? Naast alle andere redenen is deze herinnering echter niet het ge ringste motief geweest, dat Snellius ertoe gedrongen heeft haar derde kroonjaar op feestelijke wijze te gaan vieren. Eveneens heeft Snellius zich erop mogen verheugen, dat het boek, verschenen ter gelegenheid van het tweede Lustrum, allerwege met grote belangstel ling is ontvangen. De opzet van het boek was een overzicht te geven van de werkzaamheden, die de geodetisch ingenieur kan verwachten. Daardoor heeft het voor aankomende en ouderejaars studenten ze ker in een behoefte voorzien, terwijl het voor anderen wellicht een waardevolle bundeling van motieven was, wellke aanleiding gegeven hadden tot de toen pas kort gevestigde studie voor geodetisch in genieur. Ook dit heeft Snellius geïnspireerd om thans opnieuw met een speciale uitgave te verschijnen. 17 door Oud-Voorzitter

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 18