wachtte, namen beiden de emmer op en stormden op de toeschouwers af, die in paniek uiteenstoven. Er ontspon zich een hele strijd, waar uit tenslotte niemand met droge kleren te voorschijn kwam. Op een morgen ontdekte een van ons bloedvlekken op zijn hoofd kussen. Hij beschouwde dat als een mislukte aanslag op zijn leven en stond er op, dat het geval onderzocht zou worden. Een perfect georganiseerd proces was het gevolg, waarbij rechter, aanklager, be klaagde, getuigen en advocaten aanwezig waren. Er ontstond een zeer heftig debat, waarbij verschillende tegenstrijdige verklaringen werden afgelegd. De zaak werd dermate ingewikkeld, dat tot een scheikundig onderzoek van de bloedvlekken werd overgegaan. Hier bij bleek gelukkig, tot ieders opluchting, het bloed slechts uit rode schoensmeer te bestaan. Hoe deze 's nachts op het kussen gekomen was, werd verder in het midden gelaten. Aan het einde van het zomerkamp, werd, zoals ieder jaar gebrui kelijk is, een diner door het kamp aan de docenten aangeboden. Iets nieuws was hierbij, dat dit jaar tussen de borrel en het diner, een volleyhal-wedstrijd werd gespeeld tussen de docenten aangevuld met assistenten en de studenten. Het werd een zeer enthousiaste en spannende wedstrijd, waarbij vooral de scheidsrechter uitblonk door de vele punten die hij voor de staf maakte. Tenslotte waren het toch de studenten nog, die op het laatste nippertje wonnen. Het daaropvolgende diner was geheel in de kampsfeer gehouden. Het contrast: metalen hord wijnglas, deed wat komisch aan, even als de keurig gedekte tafels en de vele spinnewehben in de hoeken van de schuur. Ter vervolmaking wierp het schijnsel van de flikke rende kaarsen over dit alles nog een mysterieuze glans. Er werden verschillende speeches gehouden, die met grote belangstelling wer den aangehoord. Na het diner volgde een gezellige avond, waarbij de kampcommis sie zich weer eens van haar goede zijde liet zien, door een grote hoe veelheid bier en limonade van tevoren in te slaan. Tot laat in de nacht waren in het schemerduister de spookverhalen nog te horen. De storm gierde om de schuur, de schaarse verlichting van de enkele 185

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 193