verder kunnen ontplooien. Vaak heeft men kunnen leren dat het bezit van een vakdiploma van de T.H. alleen, niet iemand tot inge nieur stempelt. Nu is de algemene vorming wel niet de taak van een studievereniging, maar juist omdat het om algemene vorming gaat, zijn de grenzen moeilijk te trekken. Een deel van die vorming komt daarom toch toe aan de studieverenigingen. Zo zijn daar de lezingen, door Snellius georganiseerd, die het hun ne ertoe bijdragen om een bredere belangstelling bij de studenten op te wekken. In strikte zin vallen de lezingen nog onder art. 1 van de Wet: „Het Gezelschap „Snellius" stelt zich ten doel de uitbreiding der kennis en de behartiging der studiebelangen van zijn leden". Het laatste is ook wel in ruimere zin toegepast. Daardoor mag ik niet onvermeld laten welke bijzondere uitingen van het verenigingsleven de algemene gang van zaken gekleurd hebben. Vraagt men naar het wetenschappelijk doel, wil men het specifieke nut van deze activi teiten aanwijzen en tonen welke vruchten het afwerpt, wel dan ont neemt men de pit aan de vrucht. De vrucht wordt slechts gegeten en de smaak ervan genoten. Het was niet dringend noodzakelijk hem te eten, maar men voelt zich meer voldaan na nuttiging ervan. Daar zijn dan de ledenvergaderingen waarvan het Gezelschap er enkele per jaar pleegt te houden. In het vorige Lustrumboek lees ik: „Gebrek aan vergaderervaring had tot gevolg dat de Statuten in een ommezien werden goedgekeurd". Het is alsof de schrijver dat met enige terleurstelling constateert. Welnu, wanneer de lengte van een vergadering een maatstaf is waaraan de kundigheid der sprekers gemeten kan worden, dan mag Snellius zich prijzen uiterst bekwame lieden onder haar leden te tellen. Overigens zal de agenda ook wei debet geweest zijn aan de lengte. Zo eiste de wijziging van de Statu ten en de Wet twee bijzonder lange vergaderingen. Ze moesten nog steeds aangepast worden aan de nieuwe studie voor geodetisch ingenieur en verder zal het bovengenoemde „ommezientje" wel de oorzaak geweest zijn dat er nog enkele ophelderingen en aanvul lingen noodzakelijk waren. 20

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 21