Enkele aspecten van de ontwikkeling der ruilverkaveling na 1950 ir W. A. V A N D E R W E R F F door Hoofdlandmeter van het Kadaster, Hoofd van het Bureau Ruilverkaveling te Middelburg Men zal goed doen, voordat men zich tot het lezen van dit artikel zet, het artikel in het Lustrumboek van 1950 te lezen, waarin de kenner hij uitnemendheid van onze ruilverkavelingen, de heer Gorter, zijn inzichten geeft in de taak van de landmeter van het Kadaster hij de uitvoering van ruilverkavelingen. De heer Gorter schreef in 1950 over de taak van de landmeter, zoals die op dat moment was, maar tevens gaf hij zijn mening over de ontwikkeling in de naaste toekomst. Aan mij stelde de redactie de vraag te schrijven over de ontwikke ling van de ruilverkaveling in de afgelopen 5 jaren. Ik zou wat som mige onderdelen betreft, kunnen volstaan met te zeggen, dat de verwachtingen van de heer Gorter waarheid geworden zijn. Er is echter meer stof tot schrijven. De ramp van 1 Februari 1953 heeft grote invloed gehad op de uitvoering van de ruilverkavelingen in ons land. Het is een bekend verschijnsel, dat grote gebeurtenissen verschillende aspecten van het economisch leven sterk beïnvloeden en de techniek met sprongen vooruit doen gaan. De burgerluchtvaart heeft zijn grote ontwikkeling vooral te dan ken aan de ervaringen en ontdekkingen, opgedaan in de beide wereldoorlogen. De radar, ontwikkeld in de 2e wereldoorlog, heeft thans zijn betekenis voor de scheepvaart in vredestijd gekregen. Moge ook de atoomsplitsing worden omgeschakeld van oorlogs- op vredesdoeleinden. Maar laat ik mij bepalen tot de ruilverkaveling. De ramp van 1 32

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 34