„richting mijnmeetkunde" worden uitgereikt. Hij was de eerste in Delft afgestudeerde mijnnieter. Enkele studenten die de studie voor civiel-landmeter tijdig had den verwisseld voor die van geodetisch ingenieur waren hem reeds voorgegaan; zij ontvingen hun diploma g.i. op 20 Juni 1952. Toch had reeds vóór 1952 de geodetisch ingenieur zijn intrede gedaan. Reeds bij de opening van de studie in 1949 immers kon in uitzicht worden gesteld dat zij, die in Wageningen het diploma van landmeter hadden behaald of in Delft het diploma van civiel-land meter, in de gelegenheid zouden worden gesteld het ingenieurs-diplo ma alsnog te behalen (56). Zij zouden worden geacht het propaedeutisch- en candidaats- examen te hebben behaald en behoefden nog slechts het ingenieurs examen af te leggen. Daar het hier over het algemeen mensen betrof die zich in de maatschappij reeds een positie hadden verworven en voor wie het dus moeilijk was nog eens in Delft colleges te volgen en examens te doen, vond de afdeling der Weg- en Waterbouwkunde het goed dat men zich, door bestudering van een onderwerp dat door de candidaat in overleg met de subafdeling Geodesie was vastge steld, thuis voor het examen bekwaamde. Over dit onderwerp moest een scriptie worden vervaardigd die aan het oordeel van de sub afdeling werd onderworpen. Ook vroegere publicaties van gegadig den voor de ingenieurstitel zouden in de beoordeling kunnen wor den betrokken. Op grond van deze bepaling, die officieel bevestigd werd door het K.B. van 19 October 1949 Stbl. 466, werden de eerste diploma's geodetisch ingenieur uitgereikt op 5 April 1950. Sindsdien hebben 73 van de 267 in Wageningen en Delft afgestudeerde landmeters en civiel-landmeters door het indienen van vaak zeer goede scripties de titel van geodetisch ingenieur alsnog behaald. Tot 1 Juni 1955 zijn 31 g.i.'s op de normale wijze in Delft gevormd en afgestudeerd waaronder 3 mijnmeters. Wanneer zal de eerste geodetisch ingenieur promoveren en de titel dr aan zijn naam toevoegen Op 15 September 1951 treft niet alleen de subafdeling Geodesie 81

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 83