Groei in en om „Snellius" Een nieuw lustrum van „Snellius", derde in de reeks, tweede met een gedenkboek. Kon in het eerste gedenkboek bij de titel „Feest" van de inleiden de beschouwing nog gedacht worden aan de taart met tien kaarsjes van een kinderverjaardag, een jongeling van vijftien jaren begint de taart met vijftien kaarsen te ontgroeien. Welk een verschil toch tus sen tien en vijftien jaar, een verschil in karakter van de spelen, een verschil in karakter van de speler. Het kind groeit tot man, een ze kere stabilisatie in uiterlijke vorming zal te bespeuren zijn. Zeker geldt dit voor ons aller kind „Snellius". Maar ook de naaste omgeving van „Snellius", de opleiding tot geodetisch ingenieur, toont tekenen van stabilisatie. De vijfjarige opleiding begint zijn kinderziekten te boven te komen. Was er in 1950 nog een zoeken en tasten, in 1955 ziet men een doelbewust voortschrijden naar een in de nabije toekomst te bereiken doel. Ze ker, men kan opmerken dat de stabilisatie enigszins eenzijdig tech nisch geodetisch is, maar zien wij niet juist bij dit lustrum de intrede van een nieuwe figuur, de hoogleraar in planologische geodesie? En wordt niet gezocht naar een nog meer verantwoorde plaats van het recht in de opleiding tot geodetisch ingenieur? Het is een moeizaam werk de juiste weg te vinden voor de ont wikkeling van een nieuwe opleiding of beter gezegd van een oplei ding die een nieuw karakter heeft gekregen. Is de afstemming op de behoeften van de maatschappij goed? En heeft men evenwicht be reikt tussen de theoretische en de praktische kanten van de op leiding? Hier past een woord van dank voor de medewerking ondervonden van bestuur en leden van „Snellius". Deze medewerking heeft de opbouw mogelijk gemaakt van een belangrijk deel van de praktische vorming van de student in eerst twee, nu drie achtereenvolgende 7

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 8