De moeilijkheid in het bijzonder voor de geodesie is echter, dat dit vakgebied zelve eigenlijk beschouwd moet worden als een soort achtergebleven gebied. In het bijzonder technici uit de Angelsak sische landen met de in die landen nog onbevredigende waardering van de landmeetkunde als zelfstandige techniek en wetenschap, schenken vaak nog te weinig aandacht aan de mogelijkheden, die er op dit gebied in Europa liggen en slechts al te vaak hebben zij niet meer dan een gebrekkige voorstelling van de eisen, die men aan goed landmeetkundig werk in verband met grote ontwikkelings plannen moet stellen. Tot op zekere hoogte verkeert de fotogram- metrie dan nog in een gunstiger omstandigheid. Dat is een nieuw vak, waarvan velen toch wel de indruk hebben, dat het niet zo kinderlijk gemakkelijk is en dat er op dat gebied allerlei specialisten in de wereld rondlopen. Dezulken zijn dan nog wel geneigd een specialist voor fotogrammetrie te hulp te roepen, maar aan een specialist voor gewone landmeetkunde, die in menige bachelor's degree opgenomen is met een cursus van een paar uren per week gedurende een paar semesters en die dus daarmee net boven de horizon van tallozen is gekomen, denkt men lang niet zo gauw. Landmeten hoort immers iedere civiel-ingenieur ook te kennen Zoals gezegd is ir de With in Iran een der succesvolle uitzonderin gen op deze negatieve regel. Vraagt men mij nu welke de mogelijkheid is, die de V.N. bieden aan jonge enthousiaste mensen voor het leveren van hun bijdrage 92

Lustrumboek Snellius | 1955 | | pagina 96