De volgende dag werd een bezoek gebracht aan de afdeling van dit staatssecretariaat op het vliegveld Le Bourget. Hier is het luchtkaarte- Het wetenschappelijke gedeelte van de excursie bestond verder uit be zoeken aan het Bureau International de l'Heure, het Institut Géogra- phique National, de optische fabriek SOM, waar o.a. de Stereotopografen van Poivilliers vervaardigd worden, en tenslotte aan het Bureau Inter- national des Poids et Mesures, waar behalve de alom bekende „meter", ook meerdere wetenschappelijke instrumenten bezichtigd werden. Onder andere een uitgebreide ijkapparatuur om meetveren en -banden te contro leren. Dat de Snelliusleden tijdens deze excursie op zeer uiteenlopende manieren hun interesses konden bevredigen, was waar te nemen aan de wijze waar op sommigen in hun vrije tijd langs de boekenstalletjes aan de Seine slenterden, anderen moeizaam de Eifeltoren beklommen, weer anderen hun ogen en oren de kost gaven in musea, opera of cabaret. Kortom, het was een veelzijdige excursie waarbij lange dagen gevolgd werden door korte nachten. Deelnemers aan de - Excursie naar Wenen van 13 tjm 20 februari 1959 Dank zij de goede organisatie van de spoorwegen deze keer nu eens geen moeilijkheden wat betreft de reis. Op het perron in het Weense West- Bahnhof stonden zelfs een paar blozende Weense studenten van de Oesterreichische Hochschülerschaft, onder gebreide wollen mutsen, om ons welkom te heten. Zij zouden de leiding van het niet-geodetische ge- 239 Ir. G. J. Bruins N. D. Haasbroek J. M. van Beukering J. C. Blankenburgh H. J. W. Bloemena A. Boessenkool W. F. Bonardt M. W. F. J. Greusen E. S. Devid H. M. G. A. Eggen G. van Gelderen J. A. M. Hendrickx T. van den Hout R. Kammer P. T. Koetsier N. G. H. Koopman J. F. H. Lindeman J. H. W. Makkinga J. van der Mark H. J. Meuter J. van Mierlo T. A. Nieman J. V. A. Pollen J. T. E. Pöttgens H. Rietveld J. G. Rijsdijk G. L. Strang van Hees P. Westerbeek G. Wiersma M. G. van Wijk

Lustrumboek Snellius | 1960 | | pagina 240