volgende systeemElke twee uur worden de waarnemers afgelost, waarna zij gedurende vier uur een geheel ander werk verrichten, b.v. reken- of tekenwerk. Gedurende enkele maanden per jaar verrichten zij zelfs buitenwerk, zoals identificatie van luchtfoto's. Men heeft met deze manier van werkindeling kunnen bereiken dat de uitwerkingsapparaten op een zeer intensieve wijze gebruikt worden. Ook werd een bezoek gebracht aan de firma Freytag-Berndt und Arta- ria, een bedrijf dat o.a. atlassen, wegen- en wandkaarten vervaardigt. Een speciale afdeling van dit bedrijf verzamelt gegevens over nieuwe wegen, stadsuitbreidingen, inpolderingen, kortom alle veranderingen over de gehele wereld, zodat het bijwerken van het kaartmateriaal mogelijk wordt gemaakt. In deze excursie waren verschillende tochten opgenomen, tijdens welke de deelnemers een indruk konden krijgen van de uitingen van de Barok, die gedurende de 17e en de 18e eeuw een belangrijk stempel gedrukt heeft op de bouwstijlen in Oostenrijk. Ir. M. C. van Wijk Deelnemers aan de excursie: 241 Prof. Ir. G. F. Witt N. D. Haasbroek J. Betkó J. M. van Beukering J. C. Blankenburgh M. J. M. Bogaerts W. F. Bonardt K. Boross E. R. Bosman M. W. F. J. Greusen A. W. van Dam A. Dekker J. F. Entrop W. Flinterman G. van Gelderen J. H. van Griethuysen R. Groot J. A. M. Hendrickx R. E. Hoff T. van den Hout G. Husti L. A. Koen P. T. Koetsier N. G. H. Koopman J. Kovacs J. H. W. Makkinga D. Neeleman J. J. E. Pöttgens H. Rietveld J. A. G. Roeleveld R. B. Ruitenbeek L. Schipper S. A. Schouten W. Sonnenberg A. G. J. M. van der Stee M. Tienstra G. R. Tóth S. Tóth-Pal M. J. M. van der Valk J. G. L. van Velzen E. Verschuur Ir. P. F. H. Wessel J. A. M. Wolters M. G. van Wijk G. G. van Wijnbergen

Lustrumboek Snellius | 1960 | | pagina 242