1 elkaar en de kleding leverde ook geen moeilijkheden op. Alle zwarte regenjassen, die aanwezig waren, werden als toga gebruikt, als baret dienden schuimrubber zadeldekjes en de witte bef bestond uit hand doeken, dus alles bij elkaar een plechtige stoet. De twee verdachten hadden geen verdediger nodig, daar waren ze zelf wel mans genoeg voor. Om kort te gaan, het werd een vreselijk rumoerig proces, met veel heen en weer gepraat, zodat de leiding de rechter wel eens uit handen liep. Maar tenslotte kwam de dokter (die was er ook plotseling bij) met de mededeling, dat na gedegen onderzoek gebleken was dat het geen bloed maar schoensmeer was. Maar wie dat op het kussen gesmeerd had is nooit uitgekomen. De uiteindelijke uitspraak was dat de beide verdachten werden vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Daarna kregen we een serie kampen in Stroe op de Veluwe, waar het nog beter werd met de accomodatie en ook met de inventaris van de keuken. Voor die tijd werden de halve keukenuitzetten van de families Wens veen en Van der Kley meegenomen, nu werd er hoe langer hoe meer in T.H.- verband gekocht. Het is altijd traditie dat er een excursie gehouden wordt in die drie weken. In één van de Stroekampen was er een excursie geor ganiseerd door de Nederlandse Heidemaatschappij om de bosbouw met ruilverkaveling te bekijken op de Veluwe. Het had reuze interessant kunnen worden, maar het ongeluk wilde, dat het die dag ontzettend regende zodat er op het laatst geen aardigheid meer aan was, zo vreselijk 262 Kampcommissie met culinaire staf

Lustrumboek Snellius | 1960 | | pagina 263