FÉDÉRATION INTERNATIONALE DES GÉOMÈTRES (F.I.G.) 305 De F.I.G. wil de nationale landmetersverenigingen van alle landen in zich ver enigen, met het doel tot een gedachtenwisseling te komen over beroep, sociale status en vakopleiding van de landmeters in de verschillende landen. Voorts wil zij allerlei onderzoekingswerk aanmoedigen, eventueel financieel steunen en de resultaten verspreiden van de ontwikkelingen in het wetenschappelijke, juridische, economische en sociale vlak, het werk van de landmeter betreffende. Tenslotte bevordert zij de internationale uitwisseling van landmeetkundig per soneel. Iedere vier jaar wordt een congres georganiseerd. De F.I.G. bestaat onder meer uit 7 technische commissies, te weten: I Dictionnaire technique; voorz.Prof. Dr. L. Hegg, Zwitserland II Cadastre et Remembrement rural; voorz.: R. Perrin, Frankrijk III Instruments et Méthodes Photogrammétrie Gartographievoorz.: Prof. Dr.-Ing. F. Hunger, Duitsland IV Urbanisme - Reconstruction - Remembrement urbain; voorz.B. J. Collins, Engeland V Jeunes Géomètres; voorz.: M. Calabro, Italië VI Activités professionnelles et Rétributionsvoorz.: L. Lambert, België VII Enseignement professionnelvoorz.: M. Gazeau, Frankrijk Comité Permanent: President Vice-Presidenten Secretaris Generaal Secretaris Administrateur: Thesaurier Leden Dipl.-Ing. Dr. F. Schiffmann, Oostenrijk Dr. D. Chiaramello, Italië Dipl.-Ing. G. Höllhuber, Oostenrijk Prof. R. Roelofs, Nederland Prof. Dr. Dipl.-Ing. A. Barvir, Oostenrijk Dipl.-Ing. O. Stoier, Oostenrijk Dipl.-Ing. W. Kamenik, Oostenrijk Vertegenwoordigers van de nationale organisaties

Lustrumboek Snellius | 1960 | | pagina 306