geachte lezer, Voor U ligt het derde lustrumboek van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius". Bent U student, dan zult U stellig het eerst de bladzijden opslaan waar het varium is geplaatst (pag. 287). Bent U afgestudeerd, of zelfs nog hoger, dan zult U het wetenschappelijke gedeelte van dit boek het eerst bestuderen. Daarna komen de overige bladzijden aan de beurt. Wat U echter ook bent, deze inleiding leest U niet. Daarom kunnen wij hier rustig beweren dat wij zeer tevreden zijn over ons geesteskind. Natuurlijk hebben wij het boek niet zelf geschreven. De ideeën zijn ech ter van ons. Nergens in de geodetische literatuur is zo kort, duidelijk, volledig en veelzijdig het onderwerp „Instrumentatie in de Geodesie" belicht. In geen enkel wetenschappelijk werk vindt U zoveel grapjes en eveneens vindt U nergens zo'n volledige opsomming van firma's die geodetische instrumenten leveren. Om kort te zijn: dit boek is uniek. Een lustrumboekcommissie is te beschouwen als een bemanning op een roerloos schip. Wij zijn namelijk volledig afhankelijk van de auteurs die hun medewerking hebben toegezegd. Wij hebben echter niet te klagen gehad. De sleepboothulp was uitstekend en wij hebben als runners alle tijd gehad aan de verfraaiing van het schip te werken. Wij danken dan ook alle medewerkers, ook die waarvan U de naam in dit boek niet zult aantreffen. Zonder de hulp van deze laatste groep zouden wij stellig in moeilijkheden zijn gekomen. Eén naam moet de redactie hier in het bijzonder noemen, die van de heer H. Meinema, directeur van „onze" drukkerij. Alle complimenten, voor de opmaak en de typografische verzorging, die wij nu reeds krijgen en stellig in de toekomst nog zullen ontvangen, zijn rechtstreeks com plimenten aan de heer Meinema. Wij wensen U met dit boek evenveel prettige uren toe als wij bij het samenstellen ervan hebben gehad. 5

Lustrumboek Snellius | 1960 | | pagina 6